| IoanaC1999 a întrebat:

Voi incerca sa trec direct la subiect. Am 18 ani, clasa a11a, de curând am trecut printr-o experiență groaznică. Sunt împreună cu un băiat de 4 ani, în urma cu un an ne-am făcut un prieten foarte bun, petreceam tot timpul împreună, acel băiat a inceput sa tina foarte tare la mine si intr-o seara mi-a propus sa ma culc cu el, nu am vrut dar nu l-a interesat a facut-o, mi-a fost teamă să spun, m-am prefăcut că nu s-a intamplat nimic dar el a inceput sa ma amenințe oarecum ca ii va spune asta iubitului meu dacă nu voi face cum zice el gen asa ca o perioadă de 2 sau 3 luni am fost nevoită să fac ce voia el, la un moment dat m-am saturat sa fac asta asa ca i-am spus iubitului meu ce s-a intamplat, s-a enervat foarte tare pe mine, m-a batut pentru ca nu am vrut sa il las sa faca scandal cu "prietenul nostru" iar apoi ma acuzat de lucruri urâte. A făcut scandal pana la urma iar eu i-am spus acelui băiat sa ma lase in pace urmând ca a 2a zi sa vina sa isi ia laptopul de la mine, a venit dar pe lângă asta ma fortat sa ma culc cu el de 2 ori, iubitul meu si-a dat seama ca e ceva înneregulă pentru ca nu ii răspundeam la telefon asa ca a plecat de la muncă și a venit acasa dar era deja tarziu. Omul a ejaculat in mine de 2 ori iar eu având menstruatia neregulată nu stiu daca in acea perioada eram fertilă sau nu, care sunt sansele sa fiu însărcinată? Si daca sunt ce pot face? Sunt impotriva avortului. Băiatul respectiv spune ca sigur sunt si daca sunt sa păstrez sarcina ca el va fi lângă mine si ca ma iubeste, de fapt ma iubeste de mult timp tin sa mentionez ca este fostul meu iubit din copilărie (joacă de copii mici atunci) iar iubitul meu spune sa fac avort, pentru ca el nu poate sta cu mine stiind ce s-a intamplat. Eu nu pot trece peste această experiență, sunt speriata tare... vreau sfaturi pentru ca in ultimul timp am niste stări ciudate dar in acelasi timp ma gandesc ca aceste stări se pot datora si fricii si stresului. Astept sfaturi. Multumesc!

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faci copilul si du-te in alt oras sa iti faci viata. Ai nimerit 2 nebuni langa tine si tu ti-ai stricat omenia mai bine sa prinzi o viata noua

| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia ta de a fi eleva in clasa a 11-a, nasterea unui copil ti-ar afecta intreaga ta viata ulterioara si din acest motiv intr-un astfel de caz este indicat sa se faca intreruperea de sarcina voluntara, deoarece trebuie avut in vedere ca acel copil va fi ori un bastard ori copilul unui violator. Dupa trecerea a 12 zile de la data violului, te poti prezenta la un laborator de analize medicale si pe baza unei analize de sange ti se va determina cu o precizie de peste 98% daca esti sau nu insarcinata. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Bine ca ai poza cu Academia de politie, dar la politie nu te-a dus capul sa te duci sa il denunti pe mirificul si minunatul amic. Esti ori foarte naiba si prostuta, ori e cel mai prost scenariu de film. Cum naiba sa fii abuzata si santajata atata timp si tu sa nu te duci la politie?

| IoanaC1999 explică (pentru sofisis):

Omul are relații...merg degeaba.

| sofisis a răspuns (pentru IoanaC1999):

Nu exista. Oricate relatii ar avea, nu au voie sa nu preceseze o plangere penala. Pentru ca daca o fac, ii poti ameninta cu datul in judecata si cu televiunea. Cate relatii poate avea la 19-20 de ani? Ma lasi?

| IoanaC1999 explică (pentru sofisis):

Nu stiu ce relații are dar in ziua de azi pentru bani multi fac ce vor.

| sofisis a răspuns (pentru IoanaC1999):

Este doar tehnica de intimidare.winking

| HazelEyes77 a răspuns:

Eu zic ca nu merita sa ramai cu nici unul dintre ei. Amandoi te au tratat urat in special prietenul tau din copilarie-nu se poate numi asa din pacate-care te a abuzat. Ei doar s au folosit de tine. Indiferent cu care ai ramane vei suferi mai ales ca actualul iubit nu ti ar accepta copilul in veci. Insa nu putem vorbi inca de o sarcina pana nu ai dovada ca ai ramas. Daca au trecut cel putin 14 zile de la contactul sexual neprotejat poti face un test de sarcina. Sau mergi la ginecolog si o sa ti descopere o sarcina incipienta daca ea exista intr -adevar. N umai bine si ai grija de tine

| IoanaC1999 explică (pentru HazelEyes77):

Am făcut 4 teste care au ieșit negative dar din cate am inteles eu au fost făcute prea devreme asa ca am decis sa merg la doctorul meu ginecolog, el imi poate spune cel mai exact ce se intampla. Dacă sarcina exista nu stiu inca ce voi face, spre binele meu sper sa nu existe pentru ca mi-ar fi extraordinar de greu.

Răspuns utilizator avertizat
| Lichan1 a răspuns:

Pai prietenul asta al vostru te-a forțat să te culci cu el adică eu știu dacă te forțează și tu nu vrei știu că se numește viol

| Credinoameni a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic, sunt socat ca se intampla astfel de lucruri.
Dar in locul tau, as face doar un singur lucru :mi-as asculta inima.Stiu pare poetic, dar e usor trebuie sa fii singura si sa-ti golesti mintea si atunci trebuie doar sa fii atenta la acel gand care iti aduce bucurie, la acel gand care iti trezeste sentimentul dragostei si la cuvintele clare ale adevarului din acel gand.
Apropo cei doi nu te iubesc cu adevarat si doar simpatizeaza lucrurile pe care le oferi.
Eu personal sunt sigur ca totul va fi bine, si mai ales nu-ti fie frica ca vei avea un copil deoarece frica atrage lucrurile de care te temi.Fa-ti planuri de viitor fara acel copil si acel lucru se vor materializa.

| IoanaC1999 explică (pentru Credinoameni):

Eu inteleg dar cine sunt eu sa iau viata unui copil nevinovat pana la urma? Ori ca dai unui om in cap si îl omori ori ca faci avort e acelasi lucru după părerea mea.

| Ryanair8 a răspuns:

Bună! Imi pare rau pentru tine, sincer gandeste.te la care tii mai mult, cel cu care ai stat 4 ani, te.a batut si ar mai putea s.o faca. Si avort vei face depinde pe care.l alegi, sau asta as face eu. Multa sanatate iti doreac!

| KosmosInFlame a răspuns:

Tea fortat sa te culci cu el? Te-a batut? SUNA LA POLITIE ASTA E ABUZ FIZIC SI SEXUAL

| IoanaC1999 explică:

Am vorbit o mica parte si cu mama mea, nu i-am spus că am fost forțată i-am spus că este posibil sa am un copil si nu as vrea sa omor un suflet care nu are nicio vina si ea a spus că ma va susține la modul ca va sta cu acel copil ca eu sa imi pot continua scoala si facultatea...

| HazelEyes77 a răspuns (pentru IoanaC1999):

Ai o mama minunata care te iubeste enorm care ti e alaturi la bine si la greu si nu te judeca. Esti o norocoasa din punctul asta de vedere Mama ta merita tot respectul si consideratia din lume.

| IoanaC1999 explică:

Nu i-am spus că am fost forțată si toate cele ca sa nu o speri mai tare intr-ucat ea este plecată în afara si nu as vrea sa isi faca prea multe griji. Sunt om cu frica de Dumnezeu iar eu cred ca si un avort m-ar schimba radical...

| IoanaC1999 explică:

Mulțumesc pentru sfaturi tuturor!

| sunwarrior a răspuns:

Am, du-te frumusel la politie si vezi ce au si ei de spus despre santaj, viol si inca vreo 2 infractiuni minore pe care le-am citit pe acolo si dupa la un doctor ginecolog si psihiatru. Ce ti se intampla tie nu e o poveste de genul ha ha ne iubim sau nu si ne pupam cu altii sau nu, la tie e vorba de viol si alte situatii urate. DU-te te rog la politie.