| Alexutsa_2737 a întrebat:

Eu am 16 ani si sunt insarcinata cu fostul meu iubit care s-a casatorit. Au aflat si mama si tata si el. Mama mi-a spus ca pentru nimic in lume nu o sa ma lase sa il pastrez. Tata a spus ca nu e de acord pentru nimic in lume sa il avortez deoarece e un mare pacat si imi distrug organismul. Mama si tata o tin tot intr-o cearta de acum 2 zile de cand au aflat ca vor fi bunici. Eu imi doresc din tot sufletul sa il pastrez si avort nu as face niciodata sau sa il indrept spre adroptie. Fostul meu iubit e de acord cu mine si mi-a spus ca nici el nu vrea sa il avortez ca o sa ma ajute cu cresterea copilului.( pentru mai multe informatii si detalii despre fosul meu iubit si"casatoria" lui cititi intrebarile anterioare.

38 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ce ai u in burtica ii un suflet de om! nu-l omora, am inteles ca e greu k e cum e, dar o data si o data o sa va fie la aman2 bine! pastreaza-l nu-l trimite inapoi! ai grija k e sange din sangele tau! mami si tati sunt f suparati dar o sa le treaca si sa tii minte k t iubesc mai mult decat orice, si cu siguranta o sa-l iubeasca si pe ingerasul tau! nu fa dintr-un ingeras ingeras! multa bafta si santatea copilului tau, k frumos sigur o fii

| elyssa20 a răspuns:

Cat de usor ii raspuundeti cu totii "pastreaza copilul".da e pacat sa faci avort dar nu va ganditi ca are 16 ani? nu e in stare inca sa creasca un copil.la varsta ei ar trebui sa se ocupe de scoala nu de cresterea unui copil.totii spuneti sa pastreze copilul insa nu stiu cati dintre voi ati face la fel daca ati intr-o situatie ca a ei.asa ca alexutsa gandeste-te de 10 ori si nu te incapatana prin a tine copilul.asculta-ti parintii macar acum in al 12-lea ceas.esti inca copil si trebuie sa mai copilaresti nu sa devii mamica.mult succes.pup.

evenso
| evenso a răspuns:

Si care-i intrebarea?

| Yunikon a răspuns (pentru evenso):

Cine **** sa stie?rolling on the floor)

| DeeaMarry a răspuns:

Nu face avort pentru nimic in lume!
E destul ca ai facut o greseala culcandu-te cu tipul ala, nu e nevoie sa o faci si pe a doua, omorandu-ti propriul copil.

| SagaKZX a răspuns:

Nu te mai gandi ca avortul este un pacat.Gandestete ca o sa nasti si papa cu viata ta sociala, vei fi marginalizata la liceu, multi te vor eticheta curva. Sfatul meu este ori sa faci avort si sa uiti ce s-a intamplat ori sa nasti si sa dai copilul la vreun centru sau stiu eu ceva in genul.Nu trebuie sa iti para rau ca il lasi singur in viata, nu este dorit si decat sa decazi tu mai bine scapa de el. Sfatul meu, faci ce vrei.

| Alexutsa_2737 explică (pentru SagaKZX):

Ce inima ai in tine?

| senstein a răspuns:

Esti o panarama cum multe sunt in ziua de azi! daca e sa-l pastrezi ii doresc multa sanatate si fericire copilului... tu nu meriti nimic! ce va mai place penisul de mici!

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru senstein):

Si ce va mai place pasarica de mici....nu fi ipocrit si nu te lua numai de fete ca nici baietii nu sunt mai cuminti ba dimpotriva sunt mai rai atata tot ca in lumea asta plina de misogini femeile sunt primele criticate, asta e ce sa'i faci...

| senstein a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Esti execrabila! Te simti frustrata, faci parte din categoria panarame? Parese ca da, imi pare rau de tine!

In alta ordine de idei si pe scurt...esti boarfa si tu!

Hai mai scremete putin poate iesa ceva, ceva... ce simpatica esti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Situația este destul de delicată, cu două fețe. Dacă e să luăm prima "față", este aceea de a păstra copilul și a ține cont de ce spune tatăl tău. Dacă tu îți dorești să îl păstrezi, asta contează foarte mult, dar trebui să ții cont de mai multe lucruri. Un copil nu se crește așa usor, înseamnă o responsabilitate foarte mare. Pentru un copil ar trebui să fi pregătită din toate punctele de vedere: psihic, fizic, financiar. Contează mult că el ți-a zis că o să te ajute în creșterea lui. Dacă e să o luăm altfel( și anume varianta în care să nu-l păstrezi)...este un risc și ăsta. Așa cum a spus și tatăl tău, avortul nu-ți face atât de bine, nici fizic, nici psihic. Eu te sfătuiesc să iei decizia care să te facă pe tine fericită și împăcată. Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz sa nu faci avort vei fii traumatizata pe viata.numai uita te cum se face un avort pe you tube daca poti rezista de la inceput pana la sfarsit eu una nu am rezistat nici sa vad asa ceva dar sa fac NICIODATA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si din intrebarile anterioare reiese ca esti o mare curva scuza-ma ca sunt mai directa.

| Alexutsa_2737 explică (pentru anonim_4396):

Sa ma judeci sa spui dsp mine cand o sa fi tu perfect/perfecta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexutsa_2737):

Nu te judec poti sa fi ce vrei si cum vrei.si nu te poti compara cu mine niciodata.

| Alexutsa_2737 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu compar o persoana cu o persoana. Nu ma cunosti asa ca nu ma judeca dupa alegerile pe acre vreau sa le fac in viata mea

| Demonull a răspuns:

Mda.un alt destin distrus, dintr-o prostie.Nu era timpul sa fii mamica la 16 ani.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

@senstein Ma faci sa rad sincer, eu nu te-am comentat pe tine de rau si nici nu am de gand sa o fac pentru ca nu te cunosc si nici tu pe mine deci incearca sa te abtii de la comentarii jignitoare te rog, am comentat doar comentariul tau cu privire la Alexutsa_2737 pentru ca am vazut ca tu esti cel ce are o problema (in general presupun) si + de asta copile tu nici macar nu sti cati ani am pot avea doar 11 ori pot avea pana si 40 si ceva..mai gandeste-te inainte sa critici pe cineva asa dur ca nu este frumos cea ce faci..cum cataloghezi tu, o zi buna iti doreschappy
O si inca ceva. data viitoare te rog eu nu te mai simti atat de atacat ca nu ai de ce ca nu vorbeam de tine...(ai fost simpatic la faza asta)happy vorbeam la modul general

| MrAlex a răspuns:

Nu inteleg dc este fostul? nu il avorta, copilul nu are nici o vina si pana sa nasti parintii o sa inteleaga si o sa te ajute..bafta multa kiss

| Pitzipoanca a răspuns:

De ce nu vrei sa faci avort?

| Pitzipoanca a răspuns:

Mi se pare absolut socant cum tu vrei sa-ti distrugi viata din cauza unei relatii de 2 luni, la 16 ani. In cele 2 luni avand timp sa faci si sex, LA 16 ANI. Stiai sau ai aflat ca fostul tau prieten e implicat intr-o relatie care a inceput cu 2 luni inainte s-o inceapa pe cea cu tine. Dumnezeule... cum poti gandi asa? Eu imi tai buletinul daca el te va ajuta cu cresterea copilului. Il vor taia tiganii. Pentru ei, esti doar curva lui. Si te vor taia si pe tine. Imi pare tare rau de parintii tai, sunt sigura ca nu meritau sa aiba un odoras care gandeste asa. Sper sa-ti vina mintea la cap si sa nu-ti mai ridici fusta in cap la oricine dupa 5 minute. Bine spune cine spune ca adolescentii de azi sunt distrusi rau. Ai niste parinti foarte misto pentru ca nu te-au rupt in bataie. Eu probabil nu m-as fi putut stapani.

| rousz a răspuns:

Wow, 16 ani? In primul rand pune-te si tu in locul parintilor tai, tu de prevervativ, aniconceptionale macar de astea nu ai auzit? nu sunt eu in masura sa te judec pe tine, dar acum asuma-ti responsabilitatea, avortul m-i se pare cea mai mare prostie ...si nici macar nu ai ramas insarcinata cu un baiat care te iubeste si din astea, ci cu unul ce acum s-a casatorit, pfff urata viata, daca te-a mancat..., acum suportawinking

Răspuns utilizator avertizat
| DaW a răspuns:

Scuze dar am si eu o intrebare ..de ce mama dracului va trebuie futai la varsta asta? straight face serios...straight face si sa nu fiu rau pastreazal oh go on

| jess179 a răspuns:

La 16 ani sa fii insarcinata cu un barbat casatorit? Doamne, cum a ajuns lumea asta.Eu cred ca trebuie sa pastrezi copilul, parintii tai o sa te ajute, o sa vezi ca o sa fie mai bine.In niciun caz nu trebuie sa avortezi, sau sa-l dai spre adoptie.

| Evelyn666 a răspuns:

Hai incetati cu pacatele voastre. Si daca face avort ce? E mai bine mama la 16 ani? Ce viata e asta? Pe langa faptul ca si-o distruge pe a ei, o distruge si pe cea a copilului. Degeaba acuzati pe altii ca n-au inima cand spun ca avortul ar fi o solutie mai buna. Asta e realitatea. La 16 ani numai copii nu-ti trebuie. Continua sa-ti traiesti viata si sa te bucuri de tineretea ta cat mai poti si baga-ti mintile-n cap fiindca mama ta stie de ce vrea sa faci avort. Bafta si pe viitor fii mai atenta!

| darkprincesskiss a răspuns:

Buna! E naspa situatia ta. Stiu ca e pacat sa faci avort dar e un pacat si mai mare sa faci copii si sa nu ai cu ce sa ii cresti si sa ii chinui, si in primul rand gandeste-te ca intr-o zi o sa vrei sa te casatoresti si nu toti o sa accepte sa iti creasca tie copilul facut cu altul. Ai mare noroc cu parintii tai pentru ca mama m-ar fi omorat sigur, eu am 15 ani. Eu te sfatuiesc sa faci avort. Gandes-te si la viitorul tau.

| NoNameNoName a răspuns:

Nu! Nu avort! În niciun caz... Păstrează-l şi vei vedea ce frumos, minunat şi cu ce mare har va lucra Dumnezeu în viaţa ta! Îţi doresc o viaţa minunată în Hristos. Un bebeluş sănătos şi mântuit. Şi... tot binele din lume!

| theeminemshow a răspuns:

Daca e adevarat inseamna ca esti mai mult decat o curva proasta, inseamna ca esti o curva fara absolut nici un pic de minte in carcasa aia pe care o porti.Si 16 ani?laughing)Te-as expulza din tara.

| cosminandrei a răspuns:

Iar ati mai distrus un copil prin nebuniile voastre, ce naiba te-a apucat sa faci copii la 16 ani? parerea mea este sa te duci si sa te arunci naibii! copilul ala trebuie sa aiba un viitor.
dar nu e de mirare ce faci tu, sunt si prosti care isi incep viata sexuala la 13 ani fac copii la 16 ani, ce le pasa lor!
daca erai tu copilu ala, cum era sa nu ai tata si sa ai o mama proasta ca tine.practic ai facut un copil cu un nesimtit care nu tine la tine sau la copilul ala sarac. face sex cu tine si dupa aia se casatoreste cu alta.copii prosti atat va spun...

| OneDirectionForever1D a răspuns:

Heei.Pai nu e un pacat ca ai ramas insarcinata, un pacat ar fi sa il avortezi pentru ca, nu stiu daca stii avortul e un pacat. Poti sa le zici asta parintilor tai.E o situatie complicata dar pana intr-un sfarsit poate vor fi de acord.Multa bafta!

| Pitzipoanca a răspuns (pentru OneDirectionForever1D):

Omg, ce minte aveti. Nu e pacat la 16 ani ca ai ramas gravida si astfel, iti distrugi toata viata si distrugi viata parintilor tai. E pacat sa faci avort.

| Trudix a răspuns:

Cand o sa ajunga copilul la 10 ani, ai sa fi mandra si foarte fericita ca ai un copil frumos. Sincer, eu nu am tata, dar nu ma plang ca nu am, nici nu vreau sa il vad, nu l-am cunoscut niciodata, am fost si eu in situatia copilului tau, dar nu duc dor de tata, bineinteles, daca l-as vedea si as sti cum arata, sau daca se despartea de mama mea cand stiam ce e ala un tata, da, poate atunci da, dar asa, nu imi pasa.big grin

Totusi, eu spun sa pastrezi copilul, nu ar fi bine sa omori un copil, este si el un sufletel mic... tongue

| adi124214 a răspuns:

Eu zic să te duci la mtv. fac ăia o emisiune cu tine și mai iei și ceva bani. succes

| didukaLoVeX a răspuns:

Aoleo! 16 ani! nu stiu copilul e nevinovat dar gandeste-te ca nici nu esti majora!:0 ce a fost in capup tau! incearca sa vb k parinti tai s sa cadeti de acord!straight face s crede-ma daca "fostul" tau e casatorit ma mir ca o sa te ajute la cresterea copilului daca te-a lasat insarcinata e clar ca nu tea iubit!winking straight face

| asy1234 a răspuns:

Asti intr-o situatie destul de aiurea...sad..eu nu te sfatuiesc nimic pentru ca nu stiu dar vreau sa iti spun ca avortul va distruge copilul dar si pe tinesad