| anonim_4396 a întrebat:

Trec printr-o situatie foarte delicata. M-am desp in urma cu 3 saptamani de prietenul meu ( am fost un aproape 2 ani impreuna) deoarece el a fost beat si mi-a dat o palma pentru ca am iesit cu o fata ce ii cam usuratica. Am iesit doar ca sa ii fac in ciuda, pentru ca el mi-a interzis sa vb cu ea, ca sa nu ma fac de ras. Eu m-am suparat si i-am vb foarte urat, l-am injurat si m-am despartit de el. Intre timp el s-a impacat cu o tipa(cu care m-ai umbla din cand in cand pentru ca ii dadea bani). Am incercat sa vorbesc cu el dupa o zi de la despartire, dar a zis ca vb ce i le-am spus il dor tare si ca nu mai vrea sa ma vada. iNTRE TIMP AI mei au aflat ca m-a lovit si mi-au interzis sa mai vorbesc cu el si l-au sunat si l-am amenintat. El s-a mutat la tipa aia si mi-a zis ca tot pe mine ma iubeste dar ca nu putem sa fim impreuna din cauza alor mei, a mai spus ca sunt viata lui si ca o sa ne continuam relatia dupa majoratul meu care ii peste cateva luni) Afland toate astea, ai mei l-au sunat pe un prieten de-a luii sa ii zica la Andrei(fostul)sa ma lase in pace. El a spus ca Andrei m-a uitat si o sa se casatoreasca cu tipa aia. Ultima data cand am vb cu el mi-a spus ca in curand nu o sa il mai gasesc(cred ca s-a referit la faptul ca se muta la aia) toata lumea vorbeste ca o sa se insoare. Eu m-am vopsit de cateva zile si amicii lui m-au vazut. In urmatoarea zi, Andrei a fost in fata liceului meu, eu m-am uitat in alta parte si mi se pare ca si el. AM trecut pe langa el si nu l-am salutat. Plang dupa el, il visez in fiecare noapte, mai ales ca pe 2 iunie ar fi trebuit sa implinim 2 ani de cand suntem impreuna. SPuneti-mi ce sa fac, ultima discutie cu el a fost in urma cu 2 saptamani, de atunci nimic... ajutorrr

Răspuns Câştigător
| sofia_8041 a răspuns:

Hei justfreelove de ce a gresit ea? El a gresit pentru ca a lovit-o. Draga mea foarte bine ai facut ca te-ai despartit de el.Stiu ca te doare si ca nu poti sa-l uiti dar crede-ma ca cel mai bine ii sa nu mai vorbesti niciodaa cu el.Un barbat care loveste o femeie nu merita nimic si cu atata mai putin o fata ca tine.
Si crede-ma ca daca te-a lovit o data o va mai face si a doua oara si a 3 oare, a 4. Nu merita sa te gandesti la el, nu merita iubirea ta.Incerca sa cunosti alt baiat si in cele din urma il vei uita.Iti garantez.
Te pup si ai grija de tine!

4 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Din tot ce ai scris aici se vede clar ca ai gresit enorm si sunt sigur ca, "cuvintele tale " l-au ranit profund. Faptul ca ati fost impreuna aproape 2 ani de zile chiar nu mai conteaza. Unele lucruri nu le mai poti ierta niciodata, iar ca baiat ai un orgoliu. Si eu am o situatie asemanatoare, am iubit o fata care intr-un moment de furie mi-a spus ca nu mai vrea sa ma vada niciodata si atunci mi-am dat seama cat de mult am insemnat eu pentru ea daca a putut atat de usor sa pronunte aceste cuvinte. Nu zic ca in minutul doi m-am aruncat in bratele primei fete pe care am pus ochi si chiar daca ea a incercat sa se impace cu mine si eu inca o iubesc, mi-am dat seama ca in viata mea nu o sa o pot ierta pentru ceea ce mi-a spus.

| JusTxMe a răspuns:

Orice i-ai fi zis el nu avea dreptu sa dea in tine.asta e clar.nici macar o palma.sa zicem ca l-ai iertat pentru ca tu ai gresit prima(Desi nici asta nu mi se pare o scuza pentru ce a facut)tiai cerut iertare, ai vrut sa vb cu el.el s-a dus la alta.acum LASAL. daca vrea te va cauta.nu are rost sa insisti tu, asa numa il indepartezi si mai tare, si nici nu-ti va simti lipsa.se va intoarce abia in mom in care isi va da seama ca el a gresit,ca te-a pierdut, ca tu iti poti continua viata si fara el! nu esti papusa lui sa iti zica cu cine sa umbli si cu cine nu, si chiar de ar fi avut dreptate repet.NU TREBUIA SA DEA IN TINE! mai ales daca zice ca te iubestestraight face

| Spidi a răspuns:

Salut! Nu stiu ce sa spun.Imi pare foarte rausad. Eu cred ca daca chiar te-ar iubi, ar face orce sa fie cu tine si orce nu ar spune parintii tai, el nu ar lua in seama. Spun asta petru ca eu am aceeasi problema cu parintii mei dar prietenul meu nu trage atentie la ce spun ei.Eu cred ca daca ii pasa atit de mult, dupa ce ti-a dat acea palma iar tu ai plecat, el era sa faca orce ca sa te intoarca.Referitor la faza cind ti-a interzis sa vorbesti cu acea fata,nu stiu ce sa spun...s-ar putea sa fi avut dreptate pentru ca prietenul meu tot face asa.Ii place sa imi spuna ce sa fac,iar eu(ca si tine)incerc sa-i fac in ciuda, dar cel mai des cuvintele pe care mi le spune el, sunt spre binele meu.Imi dau seama ce simti pentru ca 2 ani e un timp foarte lungcrying Orcum,sfatul meu este sa fii tare,sa stai mai mult cu prietenii,sa glumiti,numai sa nu vb despre fostul prieten si chiar daca te doare,incearca sa iei aceasta tragedie ca pe o lectie sau ca pe o simpla intimplare,sau s-o iei ca pe o poveste din viata ta(ce nu trebuie uitata).Nu incerca sa-l suni sau sa-l cauti, dar daca vrei sa stii de el, incearca sa afli asa incit el sa nu stie ca pe tine te intereseaza de el.Incearca sa pari nepasatoare si daca il vezi,treci prin fata lui,dar fate ca nu il observi. Daca chiar te iubeste asa cum ti-a spus,trebuie sa-ti dovedeasca si sa faca el primul pas spre impacare. Intre timp,incearca sa-l faci gelos, sa-i arati ca nu te doare, poate o sa dea vreun semn de viata! Cam atit iti pot spune. SuCcEs!

| corina_8519 a răspuns:

Daca s-a mutat cu ea, inseamna ca e ceva serios. dupa parerea mea...si as zice sa il lasi pe el sa te caute, sa iti planga la picioare.nu sa ii arati tu lui ca esti disperata.na,eu asa as proceda, tu, asculta-ti inima!