| Adriana_4836 a întrebat:

Buna TPU.Am 19 ani si vreau sa-mi incep viata sexuala numai ca as vrea sa stiu... dupa primul contact cand e mai bine sa vina urmatorul? la un interval mai scurt( o zi, doua) sau mai indelungat(dupa cateva saptamana)? Astept raspunsul vostru fetelor:*

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei, se recomanda o pauza mica de 2-3 zile. Nu uita de primul consult ginecologic, in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| consiliera a răspuns:

Nu e o regula.Cand poti, cand simti.

| GaBitZuU a răspuns:

Pai e si logic. Dp 1 spt e bine dupa primul contact apoi incet incet la o perioada mai scurta de timp daca chiar iti place atat de mult.happy Eu am 18 dar am inceput de la 17 sunt expert pana acumwinkinghappy