| PopAl3x a întrebat:

Am avut Un contact sexual protejat. Totul ok pana aici. Dupa ejaculare am schimbat primul prezervativ, si continuand contactul montand altul nou. Partenerul meu sustine ca avea pe mana sperma, logic ca nu in cantitate mare, iar atunci cand a montat cel de al doilea prezervativ, a atins si mainile de acesta. Posibil ca inaintea montarii presupusului prezervativ, sa fi atins si alte lucruri.
Lucru rau e ca eram in perioada fertila. Intrebarea e clara, ar fi o posiblitate de sarcina? Desi nu a ejaculat in mine, insa pretindem ca de la scoaterea primului prezervativ, a ramas putina substanta pe mana, iar de pe mana pe prezervativul nou...

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca poate exista o posibilitate de a se forma sarcina in cazul in care in sperma ajunge in vagin intruna din zilele care apartine de perioada fertila a ciclului. Insa probabilitatea de a se putea forma sarcina in conditiile descrise este foarte/extrem de mica dar nu si cu totul imposibila. Singura posibilitate de a afla care este situatia reala poate fi obtinuta prin efectuarea nu-i test de sarcina. Insa pentru ca rezultatul testului de sarcina sa fie VALID, VALABIL si CORECT in proportie de peste 98-99%, urina poate fi supusa testarii in vederea determinarii existentei sau a lipsei hormonului de sarcina hCG, doar dupa ce au trecut minim 21 de zile de la data intretinerii sexului cu probleme. Sanatate!

| spoty78 a răspuns:

Pentru linistea ta poti lua o pastila de a doua zi numita escapelle.