| ShucarGirl a întrebat:

Buna TPU.Am cunoscut un baiat in urma cu,cateva luni si pot spune ca nu-l suportam,dar acum sunt indragostita de el.Ma tachina,ii placea la nebunie sa ma enerveze,dar il deranja foarte tare cand afla ca un baiat ma place happy. Intr-o zi,am facut eu primul pas si l-am salutat pe fb,ne-am 'cunoscut' mai bine ca sa spun asa,si parca nu era el, era cu totul si cu totul o persoana diferita.Nu era baiatul enervant din liceu care ma supara, era special. Cand trecem unul pe langa altul ne aruncam niste priviri de parca am fi foarte indragostiti.Am lipsit timp de 2 sapt de la liceu si s-a cam ingrijorat,a lasat din orgoliul lui stupid si m-a contactat,cand l-am intrebat de ce a facut-o,mi-a spus ca doar asa,nu putea intra in vacanta fara a-mi ura 'vacanta placuta'.Pe zi ce trece ma face sa-l plac tot mai mult,dar nu stiu daca este reciproc,simt ca se blocheaza cand vorbeste cu mine,ma saluta apoi nu stie ce sa imi mai spuna,'se emotioneaza'. Majoritatea mi-au spus ca dupa tot ce face, e foarte posibil sa ma placa si el.Voi ce credeti? Vreau un sfat.Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Lexiiii a răspuns:

Ai aceeasi poveste ca a mea. Si prietenul meu la inceput era asa, ma enerva, nu ne suporta, ne suportam deloc. Si sincer nu stiam ce i-am facut de se purta asa cu mine. Dar de fapt el ma placea. Si nu stia cum sa se comporte cu mine. La inceput si noi am inceput sa vorbim pe mess, azi un pic, maine un pic si tot asa. Si acum suntem impreuna.
te place iti zic eu. Numai ca nu stie cum sa o arate. Sfatul meu este sa vorbesti cu el, sa ii spui ce simti. Sau poti sa astepti sa faca el primul pasa, dar se vede ca el e un pic timid. Vorbeste cu el. Atat pot sa iti zic. Sau dai de inteles ca il placi, cand il vezi vorbeste-i dulce si zambeste-i. Pe mess baga-l si tu in seama. Ceva de genu. Fa ce simti.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa cred si eu ca te place

| MishikiCrisy a răspuns:

Asta e cel mai evident lucru! Daca nu te place inseamna ca e posibil si ca maimutele sa dansese gangnam style in bikini. o.o

| GabiArian22 a răspuns:

Te place mai mult ca sigur. Daca inainte sa te cunoasca era baiatul enervant acum probabil si-a dat seama ce fel de fata esti si vrea sa se apropie de tine.Raspundei la sentimente si ai sa vezi ca totul va fi bine.

| Azµre a răspuns:

Vorbește cu el să fii sigură de acest lucru.

| Cristiann25 a răspuns:

Da te place dar este timid! Ai putea incerca sa faci tu primul pas pentru ca in ziua de azi nu mai e nimic ciudat daca o fata il face ea prima! Succes daca o sa aveti o relatie si sa va iubiti mult! Te pup, Funda?

| 7639781254 a răspuns:

Te place...

| RammsteinHH a răspuns:

Te place daca ce zici acolo e adevarat.
Puteti sta impreuna linistiti, nu mai astepta.

| scooby98 a răspuns:

Eu cred ca te place dar ca sa fi mai sigura vorbeste cu el big grin