| MeandyouNO a întrebat:

Buna TPU.Am facut ceva cu prietenul meu.Eram pe ciclu si el a zis ca asa vrea.Sangele il excita.Si am, facut neprotejat.Nu mi.a venit ciclul luna asta.Ce s-a intamplat? Dau funda!

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Vine bebe peste voi si va nenoroceste pe viata

| corbulalbrosu a răspuns:

Cat de mare este intarzierea? Daca este de peste 7 zile poti sa-ti faci un test de sarcina alcarui rost este strict pentru linistea ta, deoarece este prea mica probabilitatea de a fi ramas insarcinata in cazul in care este vorba doar de acel sex ce a avut loc in timpul menstruatiei trecute.Intarzierea se poate datora unei dereglari hormonale sau a unor afectiuni medicale de natura endocrina.Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

La 3 saptamani de la ultimul act sexual, fa un test de sarcina care iti va confirma sau nu daca este sau nu gravida. Un sfat de la mine: in timpul menstruatie nu se face sex. De ce? Pentru ca in primul rand: nu este igienic si in al doilea rand se poate declansa ovulatia spontan care poate duce la o sarcina nedorita. In cazul tau, cred ca s-a declansat ovulatia si ai ramas gravida.

| Doub a răspuns:

Uhuu, să vezi ce o să-l excite copiii mici. Mrrrrrrr.

| Alcyon a răspuns:

Daca intarzierea e mai mare de o saptamana, sfatul meu e sa te prezinti la ginecolog. Chiar daca nu e vorba de o sarcina, e posibil sa ai o dereglare hormonala ce necesita tratament.
Iar in timpul menstruatiei nu e indicat sa faci sex neprotejat. In afara de faptul ca riscul de sarcina e prezent, poti face infectii.

| Satango a răspuns:

Fă un test de sarcină pentru a fi sigură dacă ai rămas sau nu însărcinată.

| Armenianeek a răspuns:

Daca ai facut neprotejat fa un test sa te asiguri. Cu toate ca nu e asa usor sa ramai insarcinata, tu stii ce ati facut.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Ai facut ceva cu prietenul tau. Ok, Ce anume? Ai facut graffiti pe pereti cu sange? Aa, si neprotejat...de ce n-ati folosit manusi de cauciuc? Sangele iese destul de greu de sub unghii...Off, ai riscat mult la faza asta!

Acum fara caterinca, posibil sa nu ai nimic si hormonii sa te bage asa in "frici", insa na, chiar daca e o probabilitate sub 5% (ca tot activa cineva pe categoria asta cu 3%-5% cand esti pe stop), tot exista acolo o mica sansa. Cu un test de sarcina scapi de orice teama sau dimpotriva.
Bafta!