| MariaEleonora a întrebat:

Am făcut sex cu iubitul meu, a ejaculat in prezervativ, iar după câteva minute bune mi-a mai introdus pensul in vagin dar fără prezervativ de catevaori (inainte de acestea si-a luat boxerii pe el), are ceva? Pot sa raman însărcinată? eram in a 14-a zi de la menstruatie.

12 răspunsuri:
| Marvinmiau a răspuns:

Da, e posibil, daca si-a luat boxerii e clar ca a ramas sperma pe penis, nu avea cum sa se stearga toata de materialul boxerilor, deci o sarcina e mai mult decat posibila

| MariaEleonora explică (pentru Marvinmiau):

După cate zile pot sa fac test de sarcina?

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin acele cateva penetrari care s-au produs dupa trecerea a cateva minute de la ejacularea spermei, probabil ca iubitul tau a reusit ''performanta'' de a intoduce in vagin o cantitate mica din sperma ramasa IN URETRA. Este cunoscut faptul ca sperma care la inceput este mai gelatinoasa, adica semifluida si aderenta, ramane lipita de peretele uretrei, insa dupa trecerea a 5-10 minute intervine procesul de fluidizare prin sperma ramasa in uretra devine tot mai lichida si fluida si incepe in mod invariabil dar si aproape insesizabil sa se scurga in afara uretrei. Fiindca in acel moment ai fost in a 14-a zi a ciclului menstrual, este posibil sa fi fost in preajma zilei de ovulatie in cazul in care ciclul are lungimea de 28-30 de zile si intr-o astfel de situatie atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina devine chiar foarte mare. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Riscul e foarte mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inconstienti, sa mor eu...

| Mrlove2017 a răspuns (pentru MariaEleonora):

Dupa cel putin 2 - 3 saptamani

| Marvinmiau a răspuns (pentru MariaEleonora):

Din cate stiu 14 zile parca

| Ether a răspuns:

Nu prea exista sanse ca sa fi ramas insarcinata pentru ca odata cu contactul cu aerul, spermatozoizii mor in ritm crescut. Cu toate astea, nici nu se poate spune ca sunt 0 sanse. In cazuri de acestea cel mai bine e sa iei pastila de a doua zi si data viitoare sa fiti mai precauti pentru ca trebuie doar odata sa se intample si sunteti rezolvati.

| MariaEleonora explică (pentru Ether):

Asa este, mulțumesc de răspuns

Răspuns utilizator avertizat
| Emilian65 a răspuns:

Da este posibil sa ramai gravida.

| Quassaar a răspuns:

Inconștiență dusă la extrem. Daca scapi fara vreo sarcină te sfătuiesc să nu mai accepți acest joc
Este foarte periculos. In uretra poate rămâne suficientă spermă ca sa va dea de lucru.