| D0zzz a întrebat:

TPU! Am nevoie de niste sfaturi. Dragul meu "prieten", nu numai ca nu mai dadea niciun semn de viata, dar azi am vazut pe facebook ca si-a scris statusul "burlac pe viata tongue" si ii dadea like-uri si altor fete. Acum, din cauza lui, sunt extrem de suparata si in fiecare zi plangeam, vroiam sa fiu singura, sa nu vorbesc cu nimeni si nu am chef nici sa mananc. Pe scurt, si-a batut joc de sentimentele mele. Dar nici macar nu mi-a spus ca ne despartim. M-a lasat pur si simplu cu ochii in soare. Ma mir cu cata usurinta a putut sa dea cu piciorul intr-o relatie, si mai ales ca ne cunoastem de 7 ani, iar in final, eu sunt cea care sufera. Credeam ca e problema de timp la el, ca are multe teme si ca e olimpic, si ca din cauza sportului pe care il face in fiecare zi. Dar, de fapt, totul era o minciuna.
Cum sa fac sa ii dovedesc ca sunt mult mai puternica si ca nu m-a afectat si cum sa fac sa trec peste usor, sa nu mai fiu trista?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Si ti-e greu sa scrii si tu "vaduva",la status?
Si cauta-ti un prieten urgent,cu plansul nu rezolvi nimic,raul a fost facut,nu-l fa si mai mare varsand lacrimi pentru un ingrat!
Sterge-ti ochii frumosi, indreapta-ti spatele si respira!
Viata e superba, profita de ea la maxim!
Curaj!

5 răspunsuri:
| oanaoana23 a răspuns:

Pai poti sa incepi sa iesi in oras, sa te distrezi cu prietenii in cluburi, sa faci si tu poze sa le pui pe facebook ca sa ii dovedesti ca te doare in fund de el. nici nu merita lacrimile si suferinta ta. viata oricum merge inainte. in locul tau l-asi sterge de la prieteni, si mi-asi vedea de viata mea inainte. m-asi distra, m-asi simti bine. funda?

| Nolkyz a răspuns:

In primul rand, nu mai plange si nu mai fi suparata. Nu are rost. Consumi timp si nervi aiurea. Daca tu crezi ca nu mai are rost sa speri, mergi mai departe si gata.

| zuzu_2463 a răspuns:

Buna.Te inteleg perfect prin ce treci.Asa sunt unii baietilaughingArata-i tu lui ca nu iti pasalaughingFa-ti un priete de ochii lumi si trateaza-l pe el cu indiferentalaughingPuneti si tu la statusul dp messenger te iubesc x...Pt a-l face geloslaughingSi n umerita niciodata ca o fata sa planga dp un baiat:-JE pacat de tine sa plangi si sa te distrugi pentru un el daca iesi un pic pe afara si mergi 10 pasi vei gasi altiiwinking

| NeimaginabilA a răspuns:

Ignora-l nu-ti mai passa de el, e un porc si jumate.
Te gandesti gresit unpic, nu-i dovedi nimic, nu ai de ce deoarece chestiile aste se-ntampla din cauza ca oamenii sunt narcisisti in zilele noastre, o alta probabila problema e probabil ca un "prieten" de-al lui "te-a vazut" impreuna cu altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca-ti tot pierzi vremea gandindu-te la unb cretin nu-I dovedesti nimic. Ce te mai intereseaza ce crede el?! Uita-l si treci tu peste asta, dar pentru tine ca ca ai tu de dovedit la toti dobitocii nu-s ce. Imi pare rau de ce ti s-a-ntamplat! Du-te si fa ceva ce-ti place si lasa-l pe el sa fie exact ce-si doreste-n viata. Bafta!