| Simpluturist a întrebat:

Buna TPU! Am o întrebare. Am avut contact sexual cu partenerul. La final, am simțit ceva ciudat in vagin, ca și cum aș elimina un cheag la menstruație (fetele știu la ce mă refer). Prima data am simțit că și cum aș avea un fel de fir de ață, când am tras, a ieșit că un fel de cheag alb, fara miros sau altceva. Sa explic mai exact, era ca o chestie rotunda cu acel "fir'" la un capăt. Ce ar putea fi? E prima data când pățesc așa ceva. Mă gândesc: sa fie din cauza că urmeaza ovulația și eu cum am niste probleme de sănătate și în ultima perioada sunt foarte stresata, m.a afectat, sau a fost sperma? Menționez că am 22 de ani și sexul e neprotejat deoarece ne dorim un copil. Sper că ați înțeles cât de cât. Aștept un răspuns serios, ofer fundă!

Răspuns Câştigător
| Robert2526 a răspuns:

Este semn al ovulatie dar consistenta de acel gen cum explici tu, e data de interactiunea cu anumite medicamente, in general cele pentru tratarea unor infectii fungice. Ai utilizat ovule Macmiror sau ceva asemanator?

Oricum, nu este o reactie alergica sau ceva periculos ci ce normal.

Totusi, nu aveai voie sa intretii relatii sexuale in aceasta perioada

PS: e doar o presupunere, nu pot stii din fata ecranului telefonului exact ceea ce determina la tine aceasta problema, asa ca te rog sa iei doar ca ceva informativ ce spun eu aici

| Simpluturist explică (pentru Robert2526):

Nu am utilizat ovule, dar am luat niste pastile pentru infecție urinară. Mulțumesc frumos!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la ginecolog

| Violleta2022 a răspuns:

Este un OB pe care l-ai uitat in vagin.

| Simpluturist explică (pentru Violleta2022):

Cum as putea întreține relații intime cu un ob in vagin? Am specificat că este un fel de cheag alb. ca un fel se secreție dar nu lăptoasă ci foarte foarte groasa. exact că un cheag de sânge dar alb.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Simpluturist):

Simplu, asa cum faci si cu colul uterin, pe langa el.

| Simpluturist explică (pentru Violleta2022):

Daca era sa fie așa, nu mai puneam aceasta întrebare?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Simpluturist):

Obisnuiesti sa folosesti ob-uri?

| Simpluturist explică (pentru Violleta2022):

Nu. Știu ce este, am folosit, dar nu. Și referitor la întrebarea mea, eu vorbesc de un fel de secreție dar la consistenta era mai dur, mai gros. In niciun caz nu era OB sau alte lucruri.