| Marianacau a întrebat:

Am o intrebare care îmi da bătăi de cap de ceva timp și am tot cautat pe net răspunsuri dar nu am gasit niciunul pentru întrebarea mea. Eu am 18 ani și cam de pe la 13–14 ani am început sa ma masturbez, însă fără a-mi baga nimic in vagin, deci sunt inca virgina. Mentionez ca mereu am simțit placere făcând asta. Asta înseamnă ca atunci când îmi voi începe viața sexuală voi putea avea orgasm? As vrea ca la aceasta intrebare sa răspundă doar fetele care s-au aflat in aceeași situatie și nu cei care raspund doar teoretic sau care își dau cu părerea pentru ca am gasit destule răspunsuri de acest gen. Și inca ceva: se poate ca plăcerea pe care o am atunci când ma masturbez in felul in care o fac eu(doar clitoridian) sa fie mai mare decât cea obținută in urma unui act sexual viitor? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, sunt fată, nici femeie.
1. Vei putea avea orgasm atunci.
2. Dta în actul sexual solitar ai acces și doar la plăcerea pe care acesta ți-o oferă, acea plăcere - mai mare - este dată de la natură pentru a marca etapele unui act sexual și a le dirija.
Actul sexual cu un partener este receptat altfel de către creierul nostru decât cel solitar. Este altceva. Este tot orgasm și unul și altul dar sunt resimțite diferit. Nu se pot compara. Dacă nu mă crezi pe mine, întreabă-le pe fete.

| Zuse a răspuns:

Egoista, te las sa astepti fetele.