| Jackald100 a întrebat:

Buna! Sunt fata și de câțiva ani ma "masturbez",practic doar pun pana pe vagin și îl frec cu mișcări circulare,dar de un timp nu mai simt aceeași plăcere, adică simt plăcere in timpul ala și ca se apropie orgasmul dar nu-l am, nici când voi face sex cu un bărbat nu voi mai avea orgasm? Mentionez ca sunt virgina

Răspuns Câştigător
| AnotherGirl a răspuns:

Hello! În primul rând, ignoră aberațiile pe care le-a scris anonimull.

Bun. Dacă te masturbezi des, adică de câteva ori pe zi sau zilnic, clitorisul tău nu mai este la fel de receptiv la stimulii sexuali pentru că pur și simplu se obișnuiește. Dacă iei o pauză de o săptămână sau două, vei vedea că vei putea avea din nou orgasm și va fi și mult mai intens și mai lung ca durată. Când te masturbezi des sau faci sex des, pur și simplu nu mai ai aceeași tensiune sexuală în tine ca atunci când lași câteva zile să treacă. Nothing to worry about.

Orgasmul pe care il vei avea (sau nu) cu un partener sexual depinde de foarte multe alte aspecte. Mărimea poate fi relevantă, dar nu atât de relevantă pe cât o fac unii să pară. Ca să atingi orgasmul cu un partener sexual, mai ales ca femeie, ai nevoie să te simți într-un mediu sigur, să simți că ai o conexiune cu persoana respectivă, să ai parte de un preludiu lung, suficient. Also, nu poți avea orgasm doar prin penetrare, de-aia nici nu contează chiar atât de mult mărimea. Un număr extrem de mic de femei poate avea orgasm doar de la simpla penetrare. Ca femei, simțim plăcere cu ajutorul clitorisului, care este situat deasupra uretrei și a vaginului. În timpul unui act sexual îți va fi mult mai simplu să atingi orgasmul dacă te folosești atât de penetrarea vaginală, cât și de stimularea clitorisului. Ah, și încă un lucru extrem de important în pat este comunicarea. Să știi ce îți place și ce nu și să îi spui asta partenerului tău.

În concluzie, nu. Capacitatea ta de a atinge orgasmul pe viitor nu poate fi afectată. Fă o pauză de la masturbare și totul va fi ok. happy

Stay safe!

| anonimuIl a răspuns (pentru AnotherGirl):

O să te blochez ca să nu mai vezi ce scriu.

| AnotherGirl a răspuns (pentru anonimuIl):

Dacă ai într-adevăr vârsta cu care te lauzi, e pur și simplu trist și dezgustător.

Dacă faci mult sex nu înseamnă că ești și bun la asta. Ca să nu mai zic că femeile mimează orgasmul ca să nu vă simțiți voi nașpa în pat.

Oricum. Dacă erai într-adevăr așa dotat, nu mai simțeai nevoia să te lauzi pe la străini sub anonimat. Deci presupun că e mică tare. Îmi pare rău pentru tine. happy

Din ce postezi pe aici, pari cam obsedat sexual. Duci lipsă rău de tot, nu-i așa?

| anonimuIl a răspuns (pentru AnotherGirl):

Scriu ce știu eu.

| anonimuIl a răspuns (pentru AnotherGirl):

O să sterg ce am scris.

| anonimuIl a răspuns (pentru AnotherGirl):

Să șterg ce am scris.

| anonimuIl a răspuns (pentru AnotherGirl):

Te trec și pe tine pe lista cu blocați.

16 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar in momentul in care simti ca se apropie orgasmul, ce se intampla daca insisti sa te freci in continuare, nu-l obtii pana la urma?

| Jackald100 explică (pentru wildthing):

îl obțin, dar nu are intensitate se simte foarte puțin

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca pui tu mana pe vagin si-l freci laughing
Vaginul este doar o gaura in burta ta!

| Goete a răspuns:

Intreaba-l pe Nostradamos

| anonimuIl a răspuns:

Când vei face sex cu un bărbat vei avea orgasm doar în funcție de mărimea penisului bărbatului.

| anonimuIl a răspuns:

Mai îl trec pe unul pe lista aia.

| ZyRRe a răspuns (pentru anonimuIl):

Moșu', nu vezi că nu te bagă nimeni în seamă? Mergi și vezi ce faci cu doamna ta acolo

| anonimuIl a răspuns (pentru ZyRRe):

Te trec și pe tine pe lista aia.