| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare mare mare dilema. Imi place de o fata si cred ca si ei de mine., numai ca nu stiu cum sa actionez sau cum sa ii spun ca sa nu fie patetic... chiar imi place de ea si nu as vrea sa o pierd. Ne stim de putin timp ( de la locul de munca ) insa de cateva zile a inceput toul... Ideea cred ca ati priceput-o. Cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat sau ceva? O seara buna

10 răspunsuri:
| SiSimona a răspuns:

Ai putea sa o inviti la o cafea, un suc aşa va mai puteti cunoaste si cine stie poate asa o sa inceapă totul. Succes!

| Winners10 a răspuns (pentru SiSimona):

Si daca refuza? Mie mai mult cred ca imi e frica s de un refuz

| SiSimona a răspuns (pentru Winners10):

Daca nu incerci nu o sa afli niciodata! Dar daca zici ca si ea te place atunci nu o sa refuze. SI im cazut in care o sa refuze ( pentru ca e si asta o varianta) nu te da batut daca chiar o placi. mai incearca! Pana la urma o sa reusesti!

| Winners10 a răspuns (pentru SiSimona):

Totul a inceput mai serios acum vreo 3-4 zile intr-o seara cand m-a adus cu masina de la lucru, poate asa o fi fost sa fie ca desi am si eu masina in seara aia am zis ca vreau sa merg pe jos. si totul de atunci a cam inceput mai serios

| SiSimona a răspuns (pentru Winners10):

Da, asa a fost să fie! Incearca sa te apropi de ea..Mult succes!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Winners10):

Nu poti sa pierzi ceva ce nu ai! Daca nu o inviti, nu vei stii niciodata daca accepta sau refuza! In fond, este doar o simpla invitatie.
Fii mai optimist si vei avea mult mai multe de casigat in viata!

| Winners10 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si ce as putea vorbi cu ea daca accepta sa iesim? Parca ma pierd cand sunt numai cu ea... Nu imi gasesc cuvintele. Mersi pentru ajutor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Winners10):

O lasi ep ea sa vorbeasca, tu doar intrebi din cand in cand, ce filme ii plac, ce sporturi ii plac, de materii ii plac, carti, mancaruri... orice, sunt subiecte infinite de discutie, trebuie sa fii politicos si sa-i dai impresii ca vrei sa stii totul despre ea, as ca, provoaca sa-ti povetseasca despre ea!

| Winners10 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si daca nici ea nu incepe conversatia? laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Winners10):

Conversatia o incepi tu, prin a saluta fata, a-i daruii o floare, intreband-o unde prefera sa mearga... dupa care va indreptati spre zona respectiva si incepeti sa va cunoasteti. Asa ca, o intrebi unde locuieste, cu ce merge la scoala, usor usor ea vorbeste si tu ii mai arunci cate o intrebare, pana ajungeti la cafeneaua respectiva.
Crede-ma ca nu-i greu, fetele sunt foarte vorbarete si daca-i pui 1 intrebarea, odata pornita pe vorba, nu se mai opreste.