| Dog4234 a întrebat:

Bună TPU. Am o mică nedumerire. Dacă stau să mă gândesc mai bine e o mare nedumerire. Acum câteva luni am văzut o fată, ne-am privit puțin în ochi, mi-a zâmbit și m-am îndrăgostit pur și simplu de ea. Doar că n-am vorbit cu ea. Problema că e sunt un tip singur și cam ghinionist. Până acum nu am vorbit prea mult cu fete. Deși am 17 ani, mai am puțin și fac 18, în fiecare seară stau, plâng și mă gândesc că voi rămâne un om singur toată viața. Și de aia m-am gândit că n-are rost să vorbesc cu o fată pe care nu o cunosc pentru că nici nu m-ar băga în seamă.
Vă rog să nu mă luați la mișto pentru că sunt destul de bătut de Dumnezeu și am multe probleme pe suflet.
Puteți să-mi dați un sfat, vă rog?

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Roaga-te lui Dumnezeu ca la timpul potrivit sa te ajute sa o gasesti pe viitoarea ta sotie.In Biblie spune cs o nevasta buna este un dar de la Dumnezeu.Cine il implica pe Dumnezeu in casnicia lui are de partea lui.Inventatorul casatorie.Sotul meu s-a rugat pentru sptia lui de la 17 ani de cand a facut pace cu Dumnezeu si avea 24 de ani la casstoria noastra, care a avut loc dupa 11 luni de prietenie.

| ywar a răspuns:

Nu stiu ce ai tu pe suflet, dar daca ai probleme gandeste-te ca zi de zi, ora de ora la camerele de garda ale spitalelor mor oameni (unii tineri). AVC, infarct miocardic, ceanotici etc.

| Xpressurself a răspuns:

Nu ești ghinionist, nu ai experienta de viata pentru ca ești tânăr. Încă nu ai plecat de la părinți de acasă. Probabil ca ești putin cam leneș și de aici și îngrijorările tale. Dumnezeu nu bate pe nimeni. Vorbești nonsensuri.
Fa un sport de echipa sau contact. Ideea e sa îți petreci mult timp între băieți, sa inveti sa devii bărbat, sa ai de unde sa iei exemple și evident sa faci multa mișcare. Nu trebuie sa fie neapărat fotbal sau box care sunt destul de agresive pentru tine, mai degrabă ceva stil de karate, handbal, volei. Cel mai simplu e la arte martiale. O iei ușor și te obișnuiești. Numai sa te ții. În doi ani o sa razi numai când iți vei aminti ce ai scris aici.

| Adolf8 a răspuns:

Capul sus! Eu am 24 și am ales singurătatea. Însă câteodată mai pățesc și eu așa, chiar luna trecută la bancă era o domnișoară drăguță (pentru mine) ne priveam în ochii și a fost un sentiment extraordinar, ea posibil simțea la fel avea un comportament instabil se învârtea, râdea se simțea bine, ori era prima ei zi de lucru ori s-a întâmplat. ceva între noi, cine știe, va rămâne un mister. Însă nu fi trist! Fi activ la școală! Vei întâlni o fată care te va iubi, doar fi tu însuți și respectă lumea și să vorbești frumos. Femeile observă lucrurile frumoase repede!