| LotruNegru a întrebat:

Bună seara! Povestea mea este puțin cam complicată.Am fost cu o fată timp de 1 an și jumătate și am avut parte doar de suferință,i-am făcut toate poftele, o iubeam enorm în schimb primeam doar lacrimi și tristețe.Nu aveam ochi pentru o altă fată.
De două săptămâni ne-am despărțit,am început să vorbesc cu o alta fată,aceasta fata fiind în mintea mea de mulți ani, o plăceam demult.M-a ajutat foarte mult sa trec peste despărțire.Ea are prieten de 2 ani,prima data am vorbit ca prieteni, pe urma i-am spus ce simt pentru ea și care este situația.Culmea ca și ea s-a îndrăgostit de mine,ne întâlnim pe ascuns, etc.Nu știu ce sa fac,ea încă nu știe ce vrea (el sau eu) sa mai stau așa sau sa ii spun sa aleagă? Este o persoana minunata,o cunosc demult, o fata foarte serioasă. Sunt într-un dubii total.

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Nu o pune să aleagă că ai să o pierzi. Fi tu însuți, și încearcă să-i demonstrezi că ești mai bun decât celălalt în toate privințele, fă-o să-și dorească să petreacă din ce în ce mai mult timp cu tine, ascult-o, ințelege-o, deci fi un prieten adevărat în primul rând și ai să vezi că va alege singură. Nu o presa în nici un fel că altfel pierzi.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu pornii in viata cu piciorul stang, ca nu vei fii fericit niciodata! Adica: spune adevarul si desparte-te de fata aia, inainte sa te muti la urmatoarea, ca adevarul va iesii la suprafata si va iesii un scandal monstru.

| GoldenZenith a răspuns:

'foarte serioasă', nu mai spune!
De unde știi ca dacă va fi cu tine, nu o sa se îndrăgostească de altcineva si nu o sa se repete situația actuală?
Serioasa era dacă știa ce vrea și nu o dădea în ascunzișuri.

| Staind a răspuns:

Mhaa.
Foarte serioasa, de aia are o roata de rezerva ca tine.

| leapșa a răspuns (pentru Staind):

Exact gandul meu rolling on the floor))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca au trecut doar 2 saptamani, n-o presa inca sa aleaga.

| sweetangels a răspuns:

Evident daca te alege pe tine iti va face intocmai lucru cum a facut cu prietenul ei, adica te va lasa cu ochii in soare. E minunata ca isi inseala partenerul cu tine asa-i? Penibil. Tu nu faci decat sa-ti alini niste frustrari acumulate in foasta realtie, sa simti afectiunea de care n-ai avut parte. Trist.

| sofisis a răspuns (pentru sweetangels):

Iar ea nu face altceva decat sa gaseasca la tine ce ii lipseste iubitului.
E misto fata, are cate unul pentru fiecare nevoie laughing)

| sweetangels a răspuns (pentru sofisis):

Multilateral dezvoltata, ce sa mai...

| cyupaku a răspuns:

Luati taurul de coarne si iubiti-va pe fata

Răspuns utilizator avertizat
| ChaseProduction a răspuns:

Salut,ti-am citit povestea cu atentie si sfatul meu pentru tine este urmatorul:Trebuie sa o iei pe aceasta fata sa iesiti si sa purtati o discutie serioasa si sincera.Eu consider ca aceasta fata asteapta ca unul din cei 2 cuceritori sa faca o greaseala, ori va deveni mai rece cu amnandoi si v-a obseva care o doreste mai mult si ar face mai mult pentru ea, ori purs si simplu v-a astepta sa faca unul o greseala.Eu zic ca daca nu mai ai rabdare sa ii spui ce simti inca odata si faptul ca tu o vrei acum, nu peste un an/2.Nu are sens sa v-a pierdeti timpul pe furis, oricum tu esti amantul practic si in caz de se afla tu incasezi traditionala cafteala. Daca il alege pe celalt, asta e...macar stii ca nu ai asteptat alte luni de zile si raspunsul sa fie tot nu.Succes