| MariiiaaaD a întrebat:

am o mica problema..Imi place un baiat si cred ca si lui ii place de mine prin gesturile care le face.Mi-a spus ca ii pasa de ceea ce fac si nu ma lasa sa fac unele lucruri.Ce-as putea face? Ajutati-ma va rog, dau funda!

Răspuns Câştigător
| ElyPetroEu a răspuns:

Roaga pe cineva sa vorbeasca cu el pentru tine dar ai grija ca acea persoana sa nu ii dea de inteles ca t uil placi cel mai bine ar fi sa fie o persoana apropiata lui si sa inceapa o discutie despre relatii si mai la sfarsit sa il intrebe de tine iar acea persoana sa iti zica tie si daca zice ca te place intreaba-l daca e inetresat de o relatie cu tine...credema m-i s-a intamplat si mie si ica sunt impreuna cu acel baiat... sper ca iti e de ajutor sfatu meuwinking

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FuckTWorld a răspuns:

Daca face gesturi care iti dau de inteles ca te place, vorbeste cu el si spune-i ce simti pentru el, ca nu ii sfarsitul lumii nici daca te refuza, dar nu cred.Partea ca nu te lasa sa faci anumite lucruri poate tine la tine si ca o prietena, ca si eu am prietene care mai merg cateodata pe drumuri gresite si le cunosc de mic, si nu le las sa faca anumite lucruri s-au le zic nu ii bine ce faci si ii explic de ce asta nu inseamna ca te tine in lant.Da ii viata ta nu treburi, sa asculti de nimeni.Insa iti dau un exemplu, daca as gasi o prietena care isi da cu heroina afara pe bordura, si as scuturao si i-as da doua palme la ureche asta nu inseamna ca o controlez si o tin in lant, ii vreau binele, daca vad ca trage toti de ea si ii o curva normal ca incerc sa-i deschid ochii.Toata lumea atat se conmplica cum sa il cuceresc, sa o cuceresc, raspunsul ii foarte simplu pentru mine mergi direct si ii zici, il chemi in oras la un suc o cafea direct. Daca ma refuza asta ii mai is fete destule, atat va complicati sa ajungeti in acelasi punct refuz s-au acceptarelaughing.Ii scurta toata vrajeala nu te complica zii direct daca tie ti-a dat de inteles ca te place. Sper ca te-am ajutat.

| timisoara a răspuns:

Pai daca tu il placi, spune-i ca vrei sa te intalnesti cu el, undeva la o terasa, si il cunosti mai bine.Si ii spui ca ii place de el. Funda?

| AnnonomusAnonimusAnonimus2013 a răspuns:

Poi incearca sa vorbesti cu el sa ii spui ca simti ceva pentru el blushing si sa afle daca si el simte ceva pentru tine cu adevarat...sau incearca sa faci cateva gesturi pentru a ii arata ca il placi (sarutal, pupal, spune-i "Te iubesc" etc)... Daca il placi cu adevarat o sa reusesti sa fii cu elwinking

| ali33 a răspuns:

Faza e ca nu e prea clar ce se intampla aici."crezi" mai intai trebuie sa te convingi daca el chiar te place sau nu, si daca te place, incearca sa ii spui ca viata este a ta si ca o sa ai grija.nimeni nu te poate tine in lant, daca tu crezi ca e incorect ce face si nu vrea sa inteleaga, rupe legatura cu el.e viata TA, cum am mai spus.