| puppetdoll a întrebat:

happy
Am o mica problema. Ma supar si ma enervez din orice.
De cateva zile ma contrazic cu prietenul meu in toate - de la toate chichitele, mie mi se pune pata. Sunt o fire foarte incapatanta, si nu vrea ca relatia mea sa se duca de rapa datorita comportamentului meu. El imi tot zice ca nu-l inteleg, ca nu pun in locul lui. Dau un exemplu, zilele trecute mi-a cumparat cadou de Craciun si eu i-am zis inainte sa ne intalnim, si el a zis ca da, si dupa s-a razgandit ca nu se plimba cu cadourile prin oras etc, si m-am enervat. (Pana la urma tot ne-am vazut dar a lasat sacosile in alta parte). Am incercat ieri sa purtam o discutie normala, dar si el are orgoliu mare si eu sunt incapatanata. Ce as putea sa fac? Nu vreau sa distrug o relatie.

3 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Incearca sa te controlezi, iar asta vei reusi cu ajutorul vointei. Daca vrei, poti face asta! Stai calma in fata lui, cere-ti scuze pentru iesirile pe care le-ai avut si propune sa petreceti un Craciun frumos unul langa celalalt. Evita sa te contrazici cu el si da-i si lui dreptate putin. Se va simti mai bine si asa va veti intelege de minune! Bafta si Craciun Fericit!

| oanaX a răspuns:

Esti foarte stresata. incearca sa stai vreo 2 zile in casa sa te relaxezi poate si o baie fierbinte k e frig afara. muzica buna. poate un film de genul comedie si vei fi mult mai fericita si vesela si mai ales relaxata

| nonamexx a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat o sa te iubeasca oricum ai fi. Cerei putina rabdare. Un om nu se poate schimba de pe o zi pe alta. Decat sa ti in tine si sa te prefaci ca totul e ok mai bine lasi timpul sa le rezolve pe toate. Peste ceva vreme o sa fie mai bine. Nu lasati orice prostie sa intervina intre voi.
Bafta! Aveti grija de voi! :*