| anonim_4396 a întrebat:

Am o micuta dilema. Problemuta e un baiat, eu am 15 ani iar acest baiat problematic are 18, ne-am cunoscut acum 2 saptamani e din alt oras dar foarte aproape si vine in fiecare weekend la mine in oras, e dragut baiatul si prima data am stat cu el si cu 2 verisori ai lui, eu aveam prieten si tot vorbeam seara aia diferite lucruri si ne-am dat cereri pe facebook, am inceput sa vb cu verisorul lui si el mi-a spus daca imi place de acest baiat si eu i-am spus ca da doar ca nu stiam daca si el simte aceleasi lucruri pentru mine si acest verisor mi-a raspuns ca trebuie doar sa ma despart de prietenul meu actual ca sa raman cu Alex [baiatul de care imi place]... Vorbeam cu Cataa [verisorul lui Alex] in fiecare zii aproape iar acum duminica am iesit din nou cu ei, m-am despartit de prietenul meu, iar Alex cand a aflat asta a inceput sa vb cu mine diferite chestii, si intr-un moment m-a imbratisat si a vrut sa ma sarute, euu neasteptandu-ma la o asemenea reactie i-am tras o palma, apoi el a zis ca nu o sa se mai atinga deloc de mine, seara inainte sa plece a pus mana pe obrazul meu si dupa parca s-a retras si apoi eu am zis eu plec acasa, iar el a zis sa te pup si m-a pupat pe obraj, nu stiu daca ma place vreau sa incerc sa-l sarut dar nu am reusit...voi ce credeti? ce trebuie sa fac sa nu ma mai rusinez? de ce nu pot sa fiu EU cea tupeista si indrazneata cand vine el langa mine? Oare daca o sa incerc sa-l sarut o sa accepte sau o sa ma respinga? :*:* Puuppp Dau funda! :*:* pliisss ajutati-maa o sa fie duminica si nu stiu cum sa reactionez crying

Răspuns Câştigător
| crazytalk a răspuns:

De acceptat el o sa te accepte. Dar legat de faza cu rusinatul numai tu poti sa o rezolvi si asta numai avand incredere ca totul va fi bine. Nu te mai teme pentru ca orice s-ar intampla nu e sfarsitul lumii. Mergi dupa ceea ce iti doresti. Urmareste-ti scopurile. Altfel cum iti doresti sa iti iasa ceva bine in viata?

1 răspuns:
| IloveME a răspuns:

Baiatul te place, asta este evident!
De ce iti faci atatea griji? fi relax! vorbeste cu el si spune-i sa vina singur nu cu toata trupa dupa el, normal ca te rusinezi asa sa fii tu cand ai "lumanarii" la toate colturile!
Ce-i drept baiatul te placewinking