| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o nelamurire si sper ca voi sa ma ajutati, scuzati categoria.Sunt cu o fata care are 16 ani, sunt de 1 an jumatate cu ea si vreau sa fac sex cu ea, eu am 18 ani, vreau sa stiu daca parinti ei vor afla vor putea face ceva? pot depune plangere daca ea a fost de acord? am citit legea si nu prea am inteles sincer "Pedeapsa este închisoarea de la 10 la 25 de ani şi interzicerea unor drepturi, dacă victima nu a împlinit vârsta de 15 ani, iar dacă fapta a avut ca urmare moartea sau sinuciderea victimei, pedeapsa este închisoarea de la 15 la 25 de ani şi interzicerea unor drepturi." puteti sa imi explicati mai exzact si vreau sa stiu daca pot fi pedepsit penal, multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Ora411C a răspuns:

Nu,nu pot face nimic, in cel mai rau caz o pot pedepsi pe prietena ta. big grin. Relatii din astea mai sunt nu sunteti primii si nici ultimii.

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ai facut sex cu acordul ei si nu depune plangere la politie nu ai ce pati.

| ywar a răspuns:

Pai cum? ai implinit 18 ani si vrei sex... si cu una de 16 ani. Eu la 23 de ani am facut-o pentru prima data si 18 ani invatam la greu. Sa nu mai spun la 16 ani. Las-o in pace si daca vrei sex fa cu una de 18 ani sau mai mare. Sunteti o generatie de grabiti!

| MaliciousDeath a răspuns:

Cea mai penibila situatie posibila e asta:http://i.imgur.com/EPVTKBy.jpg
Deci stai calm.Cat timp si ea este de acord, e ok.

| AndreeaBanateanu1996 a răspuns:

De unde sa afle parintii ei? Nu cred ca le-ar spune asta! Din moment ce are 16 ani,nu exista probleme,mai ales daca fata a fost de acord,nu te va acuza de viol,parintii ei ar putea, insa daca fata declara ca nu a fost violata nu poti fi pedepsit, instanta nu are ce sa iti faca. Stai linistit, fata e cam mica, ai putea sa mai astepti pana la cel putin 17 ani,dar daca ea isi doreste sa faca ceva cu tine si considera ca meriti,pai sa o faca,e corpul ei, face ce vrea cu el, nu merita sa fie judecata de nimeni pentru asta! Deci numai in cazul in care ea a fost de acord vei scapa cu usurinta, stai linistit, nu ar avea de ce sa depuna vreo plangere. Baftaa! big hug

| Randal a răspuns (pentru AndreeaBanateanu1996):

Multumesc mult pentru raspuns happy in lege scrie daca fata nu a implinit 15 ani etc...si nu prea intelesesm big grin

| AndreeaBanateanu1996 a răspuns (pentru Randal):

Legea spune ca te poti casatori si la 16 ani, deci nu iti face griji happy

| Randal a răspuns (pentru AndreeaBanateanu1996):

Multumesc frumos pentru ajutor

| Ora411C a răspuns:

Buna,daca ea a fost de acord si pe deasupra mai are si 16 ani IMPLINITI nu are ce sa se intample, iar parintii ei ar putea afla doar daca ea le va da aceasta veste. Poti da raspundere in fata legii doar daca fata te va acuza de viol sau alte alea pe acolo :* sper sa iti fi fost de ajutor, multa bafta in ceea ce faci fara frica, nu moare nimeni pentru o noapte. Sa va tina relatia in continuare!>:d

| Randal a răspuns (pentru Ora411C):

Multumim,deci daca ea nu depune plangere, parinti ei nu pot face nimic nu?

| Ora411C a răspuns (pentru Randal):

Nu,nu pot face nimic, in cel mai rau caz o pot pedepsi pe prietena ta. big grin. Relatii din astea mai sunt nu sunteti primii si nici ultimii.