| Pooc a întrebat:

Am o problema in dragoste si nu stiu ce sa fac, adica sufar din dragoste de ceva timp. Cam acum o luna, doua i-am zis unui tip ca il plac iar raspunsul lui a fost negativ. crying Iar acum faza e ca plang si ascult doar melodiile alea triste de pe youtube, si fac chestia asta de atunci sad chiar nu m-ai cred in dragoste si m-am distrus toata crying. plang tiata ziua, sunt trista toata ziua. etc. pentru mine acum totul e negativ sigh. cum as putea sa rezolv problema asta? sa-l uit?

3 răspunsuri:
| alinutzaap a răspuns:

Incearca sa faci alceva. nu mai asculta melodii triste care sa-ti aminteasca de el... cauta`ti o alta preocupare.happy Nustiu mnoa ce sa-ti zic.big grin asta e viata.straight face mai repede sau mai tarziu tot o sa-l uiti. Nu e singurul baiat de pe pamant!
Ai grija de tine happy si vezi ca plansul ingrasa laughing)

| anamaria0974 a răspuns:

Nu fi fraiera nu ai de ce sa plangi din cauza lui si eu am fost respinsa de mai multi baieti si asa mi sa intampla si mie prima data dar am incercat sa nu ma mai gandesc la el si sa ma resmnez gandeste-te la ceea ce ai si vei avea gandeste-te ca ai prieteni care tin la tine si care iti vor fi alaturi mereu si mai ales la parinti tai crezi ca lor le e usor sa te vada asa? si in primul rand unde e orgoliul tau? nu mai fi trista o sa vezi ca cu trecerea timpului te vei resemna si il vei uita... aaaaa si nu mai asculta melodii triste iti fac mult rau :*:* bafta! si ai grija de tinewinking

| klumea a răspuns:

E bine sa lasi timpul sa stearga urmele, oricum sa privim partea plina a paharului acum ai vazut cum este sa fi respinsa, nu o sa mai suferi asa mult data vitoare. Insa te rog mult sa nu mai asculti melodii triste mai bine baga ceva house ceva energic ceva care sa nu-ti aminteasca de un gand trist, ci care sa-ti refaca un nou gand mai frumos.