| anutza_6872 a întrebat:

Am o problema si nu prea stiu ce sa fac.Deci totul a inceput asa:Am inceput clasa a 7 a iar diriginta si-a mutat fata la noi in clasa.Eu si prietena mea nu avem nimic cu ea insa a aparut un conflict in care pe de o parte eram bagata eu si 2 prietene plus un baiat si pe cealalta parte fata dirigintei si inca o fata.Baiatul acela ne era foarte bun prieten mie si prietenelor mele si el nu era amestecat in acel conflict insa a stat cu noi sa ne apere. Apoi fata dirigintei a mintit-o pe dirigunta cum ca am fi facut-o noi nesimtita handicapata si in toate felurile ceea ce nu era adevarat.Ma rog.Au chemat parintii la scoala si ne-am impacat. Apoi au urmat mutarile in banca.(Apropo fata dirigintei il place pe baiatul acela).Si nu stiu cum s-a intamplat ca fix fata dirigintei sa pece cu baiatu respectiv in banca.Si de ceva timp nu ne mai baga in seama fiindca l-a corupt fata dirigintei si i s-au micsorat mediile de cand sta cu ea in banca.Adica pana sa interactioneze cu ea era de treaba, grijuliu pot spune ca era cel mai bun prieten al meu baiat care imi stia aproape toate secretele insa de la un timp s-a schimbat.Nu mai vorbeste cu noi(eu si prietena mea ce mai buna) vorbeste urat foarte urat i s-au micsorat mediile iar fata aia doar il foloseste fiindca nu ma suporta si stie ca era cel mai bun prieten al meu.Eu tin foarte mult la el.Poate mai mult ca la un frate oricum sunt(sau cel putin eram foarte apropiata sufleteste de el). Dati-mi un sfat! Cum sa ii deschid ochii? Cum sa il fac sa isi dea seama ca e gresit ceea ce face? AJUTATI-MA VA ROG!

7 răspunsuri:
| EmoDoll a răspuns:

E alegerea lui in tot ceea face, ai putea sa-i spui ce te preocupa.Eu cred ca te gandesti prea mult. Sincera sa fiu nu cred ca baiatului aluia i s-au micsorat mediile din cauza ei.Prietenii vin si pleaca. Cred ca ar fi mai bine sa incercati sa va intelegeti.Iti inteleg opinia. Funda?

| SomePrettehGurl a răspuns:

Eu cred ca te gandesti prea mult. Sincera sa fiu nu cred ca baiatului aluia i s-au micsorat mediile din cauza ei. Nu e vina ei ca el nu mai invata. SI probeleme dintre voi, eu cred ca tu nu poti accepta ca o alta fata face parte din viata lui. Obisnuieste-te. Prietenii vin si pleaca. Cred ca ar fi mai bine sa incercati sa va intelegetitongue

| anutza_6872 explică (pentru SomePrettehGurl):

Iti inteleg opinia dar fata aia l-a invatat sa fumeze.Pana acum era premiant acum are media generala mai mica de 9, 30 si sunt profesori care la orele lor ii muta pe el intr-o banca si pe ea intr-o banca fiindca ea se joaca pe tableta in timp ce profii predau si nu sunt atenti

| Soda1234567 a răspuns:

E alegerea lui in tot ceea face, ai putea sa-i spui ce te preocupa. Din tot ceea ce am citit cred ca nu e vorba numai de o prietenie oarecare iti cam place de el.

| VivianneN a răspuns:

Buna! :-) Ar fii un lucru bun pentru inceput daca ai incerca sa vorbesti cu el sau cel putin sa-l saluti, fa asta de mai multe ori. Daca vezi ca el te evita sau te inronizeaza, deschide o conversatie, dar intr-un mod civilizat cu un ton calm :-). Schimbarile lui de comportament n-ai cum sa le modifici, cel putin, tu nu!winking

| andreirlh a răspuns:

Bun sa inteleg ca ea e fata fara probleme si nu are nici un stres sa se joace pe tableta bine inteles fiind fata dirigintei obinia mea personala este in felul urmator, daca iti place de el fai avansuri si putene cu el explicandu-i in acelasi timp ca ea doar il foloseste. Spune ceea ce simti si cum a spus fata de mai sus, prieteni vin si pleca nu pe inpune prea mult sufleteste pentru o fata de bani gata si bineinteles foarte profitoare. Asculta de sfatul asta, ori incerci sa fi cu el pentru ca asta reese din ceea ce ai postat adica faptul ca tii foarte mult la el ori nu te amesteca crede-ma ca stiu ce zic nu am degeaba 21 de ani

| awww a răspuns:

Parerea mea este sa-i spui adevarul.iar daca el nu te va crede incearca sa i dovedestii ceea ce i spui despre "fata dirigintei"winking