| Viviluka a întrebat:

Am si eu nevoie urgenta de un raspuns.Este vorba de prietena mea cea mai buna. A avut acum ceva timp un prieten. A stat in jur de 6 luni cu el dar in timpul asta au avut o gramada probe de trecut. Prietena mea a riscat mult ff mult pentru el. Din cauza lui sa certat enorm cu taicasu a fost pedepsita si chiar a si lovit-o. In fine. Pe langa asta mult mai multe. Baiatul asta a trebuit sa plece pentru 2 saptamani in italia. Cand s-a intors prietena mea nu a mai stiut nimic de el asa ca intr-o zi s-a dus sa il caute pe afara, la el, unde stia ea ca sta el. Si cand l-a gasit era de gat cu o fata. Baiatu asta a incercat sa zica ca nu e ceea ce pare si nu stiu ce. Nici fata cu care o insela nu stia nimic si a injurat-o pe prietena mea. Si aceasta i-a dat o palma si baiatu asta aproape ca vroia sa dea in ea. A fost foarte dureros pentru ea chiar am inceput sa plang cand mi-a povestit pentru ca am stiut prin cate a trecut si e mult mai mult decat ca parintii ei s-o bata.Stit baiatu asta este rrom si prietena mea mai are o prietena si in acelasi timp si vecina mea si o asa zisa prietena si de-a mea( haideti s-o numim A ). Fata asta A o tot zapacea la cap " a ca e rrom ca despartate de el " chestii din astea. Si a mai spus-o si lui maicasa de mai multe ori. Ea cica ii e prietena si ca vrea sa ii faca bine dar din cauza ei a patit multe.Lucrurile se puteau rezolva altfel decat cum a facut A.Si prietena mea tot timpul o mintea pe maicasa ca se duce la fata asta A dar de fapt ea se duce la baiatu ala acasa.In fine...Acum ea s-a combinat cu alt baiat. Mai mare are 23 de ani si ea dabea 14. Baiatu asta si el de altfel e rrom dar e mai rau decat fostul ei prieten. Nustiu dar mi-e nu imi place deloc.Eu il cunosc bine si pe el si pe familia lui pentru ca stau pe strada cu mine. Si pur si simplu mi-e frica cand o vad langa el. Eu dabea astazi am aflat ca ei 2 se intalnesc. Si m-am dus la ei si i-am zis ca vreau sa discut cu ea. Eram ff nervoasa pe ea pentru ce face.Si cand m-am dus s-o astept o vad pe fata asta A si o intreb unde se duce si mi-a zis ca se duce sa se ia de ea ( de prietena mea ). Si i-am zis de ce si a zis " pentru ca nu ma intelege i-am zis sa scape de tiganu ala sa incurcat cu altu acum nu fata ca eu o zic lui maicasa" si i-am zis sa stea cuminte se aude ce zice daca ar afla taicasu atat i-ar trebui. Si ea tot zicea ca ii vrea binele. Apoi a venit prietena mea. M-am dus doar eu si ea si am vorbit. Eram pregatita sa tip si sa urlu la ea dar cand am vazut-o a inceput sa planga si mi s-a facut mila de ea.Si am luat-o in brate si i-am zis sa se linisteasca dar A vrea sa se duca sa o zica lui maicasa si saraca face : " pai nu stiu nu stiu ce sa mai fac ei nimic nu ii convine m-am saturat zici ca e mama " si saraca plangea. Eram pregatita sa ii zic gen : " fata cu ala? fata nu stiu ce " dar cand am vazut-o i-am zis : " fata asculta-ma eu nu sunt ca A sa iti urlu in cap si sa fac asa dar gandeste-te e spre binele tau el e mai mare ce crezi ca vrea de la o fata ca tine? crezi tu ca te iubeste? ce vezi tu la el ". Si mi-a zis ca nu stie e foarte derutata si mi-a zis iar plangand de fostul ei prieten. Mi se rupea sufletu de ea e ca si sora mea dar de fapt ea este sora prietenului meu si de aia tin si foarte mult la ea. Pur si simplu am luat-o in brate cu lacrimi in ochii. Apoi apare fata asta A si zice : " auzi ai profitat prea mult de mine te-am scapat odata de doua de zece dar tu profiti " Apoi i-am zis s-o lase in pace. Si am luat-o sa ii dau o bluza de la mine si mi-a zis ca A exagereaza a pus prea multa autoritate pe ea si chestii din astea. Si chiar nu am stiut ce sa ii zic am tacut din gura si am luat-o in brate. Apoi m-a chemat tata si ea s-a dus sa stea de vorba cu A. Apoi am luat-o sa o conduc acasa. Si stiti ce mi-a zis? Ca i-a zis A sa aleaga intre ea si mine si prietena mea a zis ca ea nu a pus-o sa aleaga intre ea si prietenele ei. Si A i-ar fi zis ca eu sunt o c**va ca sufar dupa fratele prietenei mele si ca iubesc de la 12 ani si chestii din astea. Si prietena mea i-a zis ca sa aiba grija cum vorbeste pentru ca daca sufar si iubesc nu inseamna ca sunt c**va. Si A a zis ca nu are ce invata de la mine ca eu nu stiu decat sa consolez ca eu am lumea mea si ma cred phsiholog si consolez pe toata lumea dar nu vad realitatea si ca nu ii vreau binele si din astea. Si prietena mea s-a ridicat si a plecat. Apoi ma opreste baiatu asta cu care e ea acum si imi face : " vezi sa nu ii spui lui fracsu ca noi doi suntem impreuna si nici lui maicasa " si eu i-am zis : " auzi poate ca tu nu sti dar eu mi-am pus si relatia in pericol ca s-o protejez pe ea ( adica cand a avut o problema cu fostul ei prieten eu tot incercam sa il sun si sa dau de el si vorbeam cu el la tel si prietenu meu mi-a zis ca cine e si ca ce tot vb eu atata cu el si va dati seama ca nu am putut sa ii zic )eu tot timpu am fost langa ea dar nu eu sunt problema si balena aia de A " si face : " da stiu ca aia vrea s-o spuna lui maikasa dar lasa ca vb eu cu ea ". Si acum stateam si ma gandeam ca omul din greseli invata. Si ce daca e rrom? Important e sa o iubeasca dar asta e ca nu stiu daca o iubeste sau vrea doar sa isi bata joc de ea.Si hai poate sa zicem ca o iubeste ce ma fac eu cu fata asta A? Cum sa fac s-o protejez? Cum s-o fac pe A s-o lase in pace?

P. S " Fata asta A e si geloasa pe mine. Nu stiu ori are bucurii la prietenu me u si fratele prietenei mele ori nu stiu ce are e geloasa ca fata asta isi petrece timpu mai mult cu mine sau nu stiu ce are.Si inca ceva sunt eu oare c**va daca iubesc si sufar dupa un baiat? eu nu cred "

Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Pff...f interesanta povestea ta. si ma bucur sa vad ca tie iti pasa mai mult de prietena ta decat de tine (asa se pare) ca nu prea mai vezi asa ceva in zilele noastre. deci, sa incepem cu inceputul e 100% faptul ca acel rrom nu o iubeste pe prietena ta si cred ca vrea numai sa o f***. da ce rrom? e rrom. asa se numesc ei nu rromi. si ai zis ca il cunosti prea bine ii cunosti si familia deci iti dai seama si tu ca nu e pentru pr ta. pe A ai putea sa o faci sa o lase in pace doar facand-o pe prietena ta sa se desparta de acel baiat. cum nu stiu...ii explici tu ca nu e pentru ea, ca va plange si dupa el, ca va regreta bla bla. daca faci acest lucru prietena ta va fi singura, adica fara iubit si A nu ar mai avea-o la mana. iar cand isi va face alt prieten, de data aceasta roman sa speram si care sa o iubeasca, tu sa fii alaturi de ea si sa o sfatuiesti sa le zica de la bun inceput parintilor de el ca sa nu fie nevoita sa ascunda relatia, sa minta ca merge la A si de fapt sa mearga in alta parte. astfel nu se va simti datoare lui A pentru ca nu ar mai ajuta-o. dar in acest moment trebuie sa o infrunti pe A si sa ii zici sa nu se bage in viata pr tale. a ajutat-o bine a facut dar de acum ajut-o tu. acoper-o tu daca ea va vrea sa iasa cu vreun baiat, desi cel mai bine am zis, sa le spuna parintilor de la inceput. si sa faci cumva ca fata aia sa te aleaga pe tine nu pe A. si in legatura cu ultima intrebare: NU ESTI C***! si ce daca suferi si iubesti un baiat? e dreptul tau. pentru ca tu iubesti nu faci alte chestii. e prostie sa zici ca daca suferi si plangi dupa un baiat ai fi c**. ai fi c*** daca nu ai suferi, daca nu ti-ar pasa, daca ai schimba baietii ca pe sosete si daca ai face altceva cu toti. deci bafta! si inca ceva: prietenei tale ii plac asa mult tiganii? ai nostri sunt mult mai frumosi. fa-o sa inteleaga asta.

3 răspunsuri:
| Viviluka explică:

Da mai dar maicasa nu m-ar crede pe mine pentru ca dabea ma cunoaste. Adica pe A o cunoaste de mai mult timp si maicasa zice ca ar fi cuminte dar habar nu are de ea si in fine.Si daca ar fi sa ii gasesc pr lui A ar fi super greu deoarece nu e asa frumoasa si e grasa.Are si ea un prieten cica dar de la mama naibii de departe rau.

| 21Ada a răspuns:

Deci in primul rand ar trebui sa imi dai niste voturi c amia luat enorm sa iti citesc toata poveste laughing. dupa aia nu esti o curva poate fetei aleia ii place de iubitul tau, nu ai cum sa scapi de ea incearca sa ii gasesti un prietenthinking poate atunci nu ar mai fi geloasa si daca ii spune A ceva mamei prietenei tale spune-i ca nu e adevarat si ar trebui sa vorbesti cu iubitul tau pentru ca ii vorba de sorasa si poate o face sa inteleaga ac nu ii bine cu tipul cu care umbla acum. poveste prieteni tale e interesanta si daca vrei mai da-mi mesaje cu intrebari, vreau sa te ajut :*

| AndyDeiu a răspuns:

Pfoai ce poveste faina.Mi lene sa citesc.prea mult happy Mi-e frica sa nu ma pierd prin litere happy de obicei citesc in stele happy aa e cu A si cu B e clar e vorba de tine si ca sa nu te faci de maro ai bagat acol ca esti prietena lu sandelu si lu gheorghe zamfir happy Aha clar.bine ca n-am citit happy