| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o int maim inceput viata sexuala cu iubitul meu ieri intrebarea mea esti dc mi-a curs asa de mult sange adica cand ma dizvirgina mea curs putin cand a intrata dupa ce am facut m-am dus la baie si mi-a curs sange si dupa toata ziua mi-a curs sange azi nu mai mai curs sange dac cand ma sterg mai apare cate o picatura 2 si ma doare dar suportabil e vreau problema am 18ani si eu si prietenul meu

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

In primul rand : esti certata rau cu gramatica si cu logica.
Apoi, nu. Nu e nimic in neregula. Fiecare sangereaza in functie de organismul sau. Unele sangereaza mai mult, altele deloc, altele 2-3 picaturi.
Daca s-a oprit...e totul ok. Era anormal daca curgea asa mult timp de cateva zile.

greece12
| greece12 a răspuns:

La fiecare fata e diferit si depinde de organism si de grosimea himenului.
Probabil, la tine himenul a fost mai rezistent, de unde si hemoragia mai mare.
Acum trebuie sa astepti sa se vindece locul, bine ca s-a oprit sangerarea, fa un dus caldut(nu fierbinte) si odihneste-te cat mai bine poti.
Si te vei simti mai bine.

| Hαppiηеss a răspuns:

E normal sa curga sange dar cantitatea difera in functe de organismul fiecaruia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand: Ia abecedarul si invata sa scrii si sa formezi o propozitie corecta si cu sens;
In al doilea rand: fiecare fata are un organism propriu, deci la fiecare fata organismul "circula" diferit.Asa ca nu te stresa ca ti-a curs mult sangewinking