| flory_9483 a întrebat:

Am 18 ani si mi am inceput viata sexuala de 5 luni.Ma puteti ajuta cu ceva: ieri am iesit cu prietenul meu in oras, iar cand am venit acasa, mi am facut baie. Apoi pe chiloti mi-a curs cteva picaturi de sange, din ce cauza mi-a curs.Ciclu doar mi a trecut. Ce poate fi?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sangerarea in afara menstrei este un mare semn de alarma.Nu inteleg daca s-a intamplat dupa contact sexual, dar atunci este si mai grav. Semnifica cel mai adesea o rana pe colul uterin (leziune precanceroasa). Trebuie sa ajungi cat mai repede la ginecolog (preferabil la cel care te-a consultat dupa inceperea vietii sexuale, dar daca e mai greu, mai bine te duci cat mai repede la primul ginecolog competent).

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Hmm, auzisem ca daca ramai insarcinata te insemneaza cumva.Nu stiu daca e vorba de asta. Daca te-ai protejat n-ai de ce sa iti faci griji!

Poate ai o dereglare.Mergi la ginecolog!

| Laurici :x a răspuns:

Asa se intampla, mi s-a intamplat si mie. Dupa trecerea ciclului, la cateva zile, una, doua sau trei, depinde, iti mai curg cateva picaturi, e ceva normal, stai linistitawinking

| flory_9483 explică:

Ciclul imi trecuse de 3 zile...nu folosesc o. b

| mon@29 a răspuns:

Poate te-ai lovit sau te-ai zgariat.sau poate ai stat pe ceva rece sau desculta.si de la asta se mai poate.ai grija ca daca nu te ingrijesty ajungi la operatie si extirpare si e mai rau.previne decat sa tratezy