| flory_9483 a întrebat:

Am nevoie de ajutor: acum cateva zile, prietenul meu, mi a dat intalnire.Inainte de a ma intanli cu el mi am facut baie, apoi a inceput sa mi crurga sange din vagin, tin sa mentionez ca doar putin a curs, si ca nu mi a venit ciclu.Si mi am inceput viata sexuala acum 2 luni. Ce poate sa fie?

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nimic alarmant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai stai cate va zile. fa un test de sarcina daca nu ti vine ciclu si apoi te duci la medic daca nu vine. posibil rana pe uter da nu vad de la ce. ar esi din calcul da e bine odata pe an sa-ti faci testul papanicolau si sa mergi la un control asa poti preveni multe neplaceri inclusiv aparitia cancerului de col uterin sau mamar. asta trebuie sa-ti fie litera de lege si sa te speli jos zilnic cu apa fiarta si racita daca vrei sa fii sanatoasa o viata. si apropo evitati mersul in picioarele goale pe gresie si parchet in casa