| WolfGirl_7623 a întrebat:

Am si eu o "mica" problema. Imi place prietenul iubitului meu.
I'am cunoscut pe amandoi in acelasi timp si ma intelegeam la fel de bine cu amandoi, doar ca actualul meu prieten m'a intrebat primul daca vreau sa fiu cu el. Acum probabil o sa intrebati de ce nu l'am ales pe celalalt dar problema este ca el a inceput sa se dea la mine dupa ce m-am combinat cu prietenul meu.Intr'o zi in timp ce ma sarutam cu iubitul meu, prietenul lui m'a strigat si dupa aia a spus ceva de genu' : "Lasa ca tu o ai toata ziua." si a mai facut si alte faze din astea. Daca primul tip ma place si el doar ca a renuntat in favoarea iubitului meu? Si...ar fi vreo problema daca, dupa ce ma despart de tipul cu care sunt acum, sa fiu cu celalalt? Sunt foarte confuza in momentul asta si chiar nu stiu ce sa fac. Va rog nu fiti duri cu mine happy e prima data cand mi se intampla una ca asta. Multumesc anticipat! :X

Răspuns Câştigător
| Loovee a răspuns:

Pai in primul rand al doilea ti. a cerut prietenia?
Daca ti. a cerut prietenia si pe actualu` nu. l placi despartate de el intr-un fel incat sa nu sufere dupa tine si spune`i prietenului ca vrei sa fi cu el dar sa nu spuneti din prima zi ca sunteti impreuna pentru atnc actualu` se va supara rau si pe tine si pe el.
Daca nu ti. a cerut prietenia ramai cu actualu`
Iar daca nu-l placi de el despartate si ramai singura pana iti gasesti altu pe placul tau.
Sperc ca ti.am fost de ajutor! Fundaa?

6 răspunsuri:
| yoyodedeea a răspuns:

Auzi? da tu esticu actualu ca ai sentimente pentru el? ca daca te uiti dupa pr lui nu inteleg ce mai faci cu actualu...stai cu el doar asa de dragu de a sta cu cineva?
chiar nu e o alegere buna sa-i "incerci" pe amandoi. dar faci cum crezi tu ca e mai bine.

| Letmehelpyou a răspuns:

Hey happy

Daca sunt prieteni buni s-ar putea sa nu ramai cu niciunul in final, asa ca ai grija ce decizie iei. Poate ca iubitul tau l-a rugat sa se dea la tine ca sa te testeze, sau poate chiar ii place baiatului respectiv de tine. E greu de luat o decizie, ideea e daca te desparti de actualul pentru prietenul lui, ai vreo garantie ca vei ramane cu el? happy Aici trebuie sa te gandesti. Doar tu poti lua decizia asta.

| Simoni a răspuns:

Eu spun sa ramai a actualul tau prt. dupa aia daca nu o sa va intelegeti sau nu mai vrei. nu-l mai poti recuperawinking. si tu o sa ai de suferit. Ti`o spun din proprie experienta tongue
bafta :*

| triplexander a răspuns:

Da are... te **** cu sentimentele lui mi-a facut si mie o fata p care o iubeam mult asa dar inainte sa plece spre prietenul ei "fostul meu tovaras" am cedat si i-am spart arcada happy eu nu as accepta sa ii dau o a II-a sansa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prodeazai pe amindoi

| WolfGirl_7623 explică:

P. S nu am spus ca vreau sa ma despart de actualul pentru celalalt. Voiam s-a spus ca, daca relatia asta nu merge as putea sa fiu cu celalalt? Si triplexander...imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat.