| TVD_5834 a întrebat:

Am si eu o mica, mare problema si as vrea cateva sfaturi!
Deci, sunt impreuna cu I. de 8 luni, iar pana de curand era totul aproape perfect insa am inceput sa ne certam din ce in ce mai des.Cand am gresit eu, mi-am cerut scuze si mereu am fost eu cea care a lupatat sa nu se incheie nimic dar de la un timp se supara din absolut orice, iar eu nu am dreptul sa ma supar niciodata.Adevarul e ca am obosit sa ma strofoc atat, este prea posesiv dar tin mult la el.Si mai nou am "pus ochii" pe un tip din liceu, de fapt l'am vazut de ceva timp insa am zis ca este doar un moft de al meu si nu i'am acordat atentie dar cu cat ma intristez si ma indepartez de actualul cu atat mai mult ma atasez de celalalt! Nu stiu ce sa fac si as dori un sfat pentru ca sunt tare confuzasad

3 răspunsuri:
| AnneAn a răspuns:

1-> vezi cum mai merge k iub tau, vezi daca ar face ceva anume ca sa va reimpacati.
2-> daca e in zadar, apropie-te de celalalt [daca se poate] despartete de actual, pentru al putea uita
P.S. Si eu am iub baiat foarte speical dar cateodata se indeparta, ne-am despartit intr-un sfarsit, Mi-a luat cam 2 luni jumate-3 luni sa-mi treaca sentimentele, Dar si cand am uittat ma miram km am fost cu el, ce am vazut la el..etc!

| bonaventura a răspuns:

Eu ti-as spune sa faci ce iti dicteaza inima...fa ce e mai bine pentru tine

| Raluca26 a răspuns:

Deci povestea ta este la fel ca si a mea numai ca la mine a mai trecut ceva timp.Am renuntat la cel cu care stateam pentru ca asa cum ai zis tu ma saturasem si am incercat sa stau ce cel de care imi placea si care si el ma placea, insa nu am reusit sa stau niciodata cu el.Cat trecea timpul cum ma gandeam mai mult la fostul ..acum am ramas fara nici unul si daca as pute timpul inapoi nu m-as fi despartit niciodata de baiatul cu care stateam.Te rog nu fa acelasi lucru ca si mine pentru ca daca chiar iti place de baiatul asta nu renunta la el pentru un moft, iti va parea rau asa cu imi pare si mie acum.