| Adriannumenou a întrebat:

Am si eu o nelamurire, am facut sex cu nevasta si am lasat inauntru cu scopul de a avea un copil. Dupa ce am lasat a inceput sa o doara burtica dar nu asa tare. Ceva se petrecea inauntru. Se poate sa fi ramas insarcinata? mersi mult ma scuzati daca am postat gresit dar sunt nou.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O eventuala fecundare a ovulului este insesizabila dar daca acest lucru s-a intamplat, atunci implantarea ovulului fecundat (adica nidatia) in peretele uterului numit endometru se produce de regula dupa 8-12 zile de la data intretinerii actului sexual. Exista relatari ca in cazul unor femei ar putea exista posibilitatea sa simta un mic disconfort ca o intepatura si sa se produca chiar si o microsangerare formata din cateva picaturi de sange in momentul producerii nidatiei. Insa in mod normal instalarea unei sarcini nu este sesizata/resimtita in nici un mod. Durerea de burtica acuzata s-ar putea sa aiba o alta cauza de natura medicala. Multa sanatate si sarcina usoara.

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Testul de borteala se face dupa 3 saptamani de la actul sexy.

| RAY a răspuns:

Sa fim seriosi ca se miste ceva acolo trebuie sa fie in cateva saptamaniii bune e doar efectul placebo

| Emilian65 a răspuns:

Simptomele de sarcina nu apar asa de repede precum spui ca au aparut la sotia ta.Aceste apar la circa 21 zile de la ultimul act sexual. Deci, asteptati sa treaca perioada respectiva si atunci veti vedea daca este sau nu gravida.

| sofisis a răspuns:

Nu exista sa simta cand se implanteaza ovulul.
Durerea de burta nu are legatura cu o eventuala sarcina.