| Andrada58 a întrebat:

TPU!
Am si eu o problema.Am facut dragoste cu iubitul meu, neprotejat...imi este foarte frica sa nu fi ramas insarcinata...
Eu sunt o persoana foarte sensibila, si stiu ca nu as putea sa avortez.Mentionez ca sunt minora. Ce as putea sa fac?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Visecolorate a răspuns:

Cand ai facut? Exista pastila de a 2a zi (Care poate fi luata pana la 72h, dar cu cat e luata mai repede cu atat isi face efectul mai bine). Problema e ca esti minora si aia e "o bomba" de hormoni si iti cam poate da organismul peste cap. E singura varianta pe care o poti folosi. Pentru a nu se ajunge la ceva mai rau (avort). Insa ar fi trebuit sa mergi la un ginecolog. Pentru ca nu poti tu sa o iei asa de capul tau. De ce nu v'ati gandit atunci la consecinte? 8-) Este bine ca esti una dintre persoanele care nu ar face avort (la cate sunt si cate suflete nevinovate sunt ucise doar din cauza ca nu sunt in stare sa isi asume responsabilitatea greselilor). Cel mai bine ar fi sa mergi la un ginecolog si sa vezi ce poate fi facut.

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Ce poti sa faci, test de sarcina, pastila de a 2 a zi, anticonceptionale...

| Michell_7762 a răspuns:

Acum vine bamba! el este un tip de 20 -25 de ani. Draga mea dar cand avea-i hormoni in flacari de ce nu te-ai gandit :sunt minora,pot sa raman insarcinata,cu siguranta o boala venerica sau mai rau,etc,etc. Ce pot sa iti spun cred ca tu nu citesti intrebarile care le lasa fete de ani tai, zilnic? Eu va intreb pune cineva ceva in practica atunci cand ceilalti va raspund la intrebari? Invata-ti ceva din greselile facute? Sau va spune-ti :am scapat luna asta data viitoare se va vedea! va place sa mergeti pe muchia de cutit? Daca te crezi asa sensibila si nu vrei sa ai un copil ce ar fi sa folosesti prezervativul pentru binele tau.Ai un viitor care te asteapta,ce crezi ca un copil este o jucarie, un obiect? Este o responsabilitate enorma, sunt momente ca nici un adult in toata puterea cuvantului nu ii face fata.Vezi poate nu ai nimic si data viitoare cand al tau prieten iti propune o "partida "intreaba-l daca are prezervativ, daca iti sp.nu atunci lasa-l sa rabde ca de nu vei fi tu aceea care va "rabda".

| Candice a răspuns:

Fa un test de sarcina, restul tine de noroc laughing Daca ai sub 17-18 ani eu zic sa nu pastrezi copilul. Iti spun de ce : gadeste-te cat ar suferi el si cat ai suferi si tu. Daca ajunge la o varsta, o sa-si doreasca sa aiba ce au si alti copii, un copil e greu de intretinut, tu fiind minora in cel mai rau caz ramai fara bani daca parintii nu te sprijina. Ai grija data viitoare

| Angelina_5144 a răspuns:

Uff.Spera ca nu esti insarcinata, fa niste calcule de la cat nai avut menstruatie si daca estiinsarcinata...va trebui sa avortezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu va inteleg!
vad zeci de intrebari de genul pe zi!
pai de ce nu folositi frate prezervativul?
eeee...
faceti fara
si dupa
Oare sunt insarcinata?
straight face