| anonimanonim2366F a întrebat:

Bunaaa prieteni!
As avea nevoie de niste sfaturi, astazi am aflat ca sunt insarcinata, am facut 2 teste sunt pozitive se vede f clar, maine ma dic la doctor dar am o teama avand in vedere ca am avut un chist, nici nu stiu ce sa manananc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand: FELICITARI pentru sarcina!
Cat espre mancat, orice iti place si doresti sa mananci, fara grasimi, sau prajeli care-ti pot face rau, provocandu-ti greata si voma.
Mananca multe legume cu carne si fructe proaspete.
Alcoolul este interzis, cafeaua se reduce drastic, sucurile eliminate complet.
Sanatate mulat si sarcina usoara!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Maninca shaorma cu detoate pofta bună

| dullcat a răspuns:

Buna.Mananca normal si odihneste-te.Sa fie intr-un ceas bun!

| sofisis a răspuns:

Poti sa mananci orice. Chistul nu e mereu o problema dar asta va stabili medicul. Felicitari.

| Madaxo97 a răspuns:

Felicitări, nu ai de ce sa iți fie teamă, chiar daca ai avut un chist, nu are importanță, oricum îți va spune medicul la control mâine daca sunt motive de îngrijorare sau nu. De mâncat poti sa mănânci orice ai tu pofta in cantități moderate totuși, încearcă sa nu bei alcool deloc si sa renunti la fumat daca fumezi. Sănătate si sarcina ușoară!

| Selu800 a răspuns:

De regulă lămâile sunt căutate in primele zile sau săptămâni, mai ajută legume verzi, spanac, cozi de ceapă, valeriană si tot ce conține acid folic va ajuta pe amândoi. Apoi cele mai simple chestii, somn, apă, plimbări, lipsa stresului, si da.i organismului ce îți cere. Starea de spirit la urmă dar nu ultima. Dumnezeu sa va binecuvânteze mai departe!