| Beb a întrebat:

Buna TPU.
am si eu o "problema".[ca sa. i zic asa]
si doresc sfaturi, nu sa ma bat cu fata respactiva cum mi.au zis totibig grin

deci... am fost o perioada prietena destul de buna cu o fata, apoi mi-am dat seama ca pe ea nu o interesa prietenii doar era pe interes pentru a fii ajutat. Ea avea un iubit, care este din acelasi sat cu mine, ea fiind din satul vecin, si ma intreba mai mereu daca pe la scoala vine si se da la alte fete, etc.
Dupa un timp, am inceput sa nu mai vorbim, si ea a scos ideea cum, ca prietena mea cea mai buna [si prietena si cu ea], s.ar da la iubitul ei, ceea ce era fals. Au inceput amenintari din partea ei ca o bate pe ana [asa o cheama p prietenea mea], ca ii face nu stiu ce, ea fiind o tipa km mahalagioaicaoh go on. si eu evident m.am bagat si m.am certat si eu cu ea.
Asa dupa mult timp ea statea deja cu altu, tot de la mine din sat, un fost prieten de al meu. Eu cu el ramasesem "amici" [cel putin asta credeam eu,], dar ea ii interzicea sa vorbeasca cu mine si ana. La banchetul din clasa a8a, el se despartise de ea, zicea ca no mai suporta ca e prea isterica, si bla bla si fiind prieten cu parintii mei s. a oferit sa ma conduca la banchet. Alde mama au acceptat si am fost cu el la banchet.
Noaptea cand ma adus acasa, m-a sarutat [eu fiind si putin ametita, si imi mai placea si putin acolo de el], si l.am lasat... SI cica am fi ramas "impreuna". toate bune si frumoase, a2a zi ne.am intalnit totul ok. dar seara primesc un telefon de la EA, ca sa. l las impace ca ink este cu ea, eu evident l.am sunat pe el si a zis sa n. o ascult ca abereaza, ca ea nu isi da seama ca s. a terminat intre ei... ok fie ca el.
Ziua cealalta il sun pe el, si nu. mi raspunde. dupa care imi da ea mesaj ca este cu ea si sa il las impace.
N`am mai zis nimic m`am enervat in ultimul hal si l.am sunat si le.am vorbit urat!
A 2a zi ma suna el ca trebuie sa-mi explice ca are unele obligatii fata de ea si nu stiu ce. [ei dormeau unu la altu, parca erau castoritilaughing etcc.] si i.am zis sa se duca dracu cu motivele lui cu tot. ca este cea mai mare jigodie ca s. a jucat cu 2.
Dupa cateva saptamani aflu` cica s.ar fi razbunat ca m.am purtat eu urat cu el cand am fost impreuna prima oara laughing, aiurea.oh go on
Dupa muult timp aflu ca aia vrea sa ma bata.rolling on the floor. vorbesc cu ea ii explic situatia ii zic sa o lase moale cu amenintarile ca nu ma intoh go on. si acum suntem si la acelasi liceu si iar a inceput cu amenintari si i.am zis sa se potoleasca ca o incurca, dar asa cand trec pe langa ea nu. mi zice nimic, pe mess sau hi5 e tare rauu in guralaughing
Si imi aduce niste motive gen "tu l.ai vrajit, ai fost la el acasa, ai facut. o cu el". aiurea in 2 zile puteam sa ma duc la el acasa:o, sa o fac cu el:o, eu fiind si virgina si ea stieoh go on, si stie ca sunt o fata destul de respectbila? sunt pur si simplu socata de cate minciuni a inventat, i.am spus sa. i explic stituatia si cica nu ca eu o mint, ca si. a schimbat parerea despre mineoh go on. Am decis sa nu. i acord importanta la inventiile ei.
Prietenele imi zic sa ma duc odata la ea so iau de par si gata incheiem, dar eu nu sunt genul de maghalagioaica, care sa rezolve cu bataia. Si i.am zis si ei, si a zis ca abia asteapta sa fac ceva.
Nu imi este frica de ea, daca vreau o pot face sa se mute din liceu, dar nu e genul meu.
Nu stiu cum sa mai ii explic sa inceteze cu commurile pe hi5 sau pe mess, si sa zica in fata, m.am dus si la ea sa-mi zic, si cica "lasa.ma te rog impace'.

un sfat ceva ma ajutati? scuzati`ma daca v.am plictisit.
multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Puff9222 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o ignori pentru un timp...vede ca nu-i mai dai atentie si n-o sa se mai oboseasca nici ea. Sau daca vine la tine sa-ti vorbeasca urat sau sa te jigneasca, pur si simplu incepe sa razi. O sa o faci de "***" [scuza-mi expresia] numai prin faptul ca razi de prostia ei. O sa se potoleasca, nu-i da atentie, arata-i ca esti mult mai desteapta decat ea si nu merita. Trebuie sa ai rabdare, poate n-o sa se potoleasca in 2 zile, o saptamana, 2. dar o sa vezi, cu timpul o sa vada si ea cat de proasta e. da-i ignore, sterge-o de la prieteni si gata, n-o mai lasa sa intre in viata ta. stai cu prietenii tai si nu-i mai da importanta, adevarul iese mereu la iveala si va fi lovita cand se asteapta mai putin. Cand o sa aiba si ea parte de prieteni cum e ea, sigur o sa regrete. Multa bafta

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cainele care latra nu musca. Asa este ea! Cel mai bine e sa o ignori si sa o lasi in pace. Daca vrea sa vorbeasca in fata foarte bine, daca nu... ignor, o stergi de la prietenii de pe hi5, pui a aprobi toate comentariile si gata...

| NoChanceForUs a răspuns:

Pai daca nu esti mahalagioaica,puterea telekinetica nu functioneaza la oamenii decat cu ceva mai multi neuroni decat pentru functii primare.Un sfat ar fi sa o lasi in pace,daca esti mai desteapta nu i-ai mai baga in seama.(si daca ai fi si mai desteapta, nu ai sta pe hi5, dar e alegerea ta.)

| JustMe_7096 a răspuns:

WOW! complicat! mai! stiu ca ai sp ca nu esti genul dar intr-o situatie ca asta nu prea ai ce sa faci decat sa te iei de eabig grin asa nu o sa te lase in pace! daca sti ca esti in stare sa o bati dc nu o faci? chiar merita o bataie zdravana! eu in locul tau ii dadeam una dn fundu' gradinii de ii zburam creierii!rolling on the floor skze doar ca nu suport fetele astea care nu stiu decat sa bage minciuni!

daca totusi nu vrei macar amenint-o sh tu p ea km face si ea cu tine! poate se potoleste!winking

| Beb explică:

@kida, ai dreptate, ar trebui sa.i dau una sa.i zboare creierii
am uitat sa mentionez ca ea are o flecma inaltime si 30 de kg cu tv imbratelaughing.
Si am amenintato` i.am zis ca poate vrea sa isi faca fisa de transfera si d.astea si cica "eu astept sa vedem".
eu pe ea o bat de o adorm, dar dupa imi e sa nu vina cu nu stiu cine, nu m.ar mira sa umble cu aurolaci d.aia...
Da eu i.am zis, pui pe cineva sa ma bata, ma bate ok. si dupa tu MORI.oh go on

@LADYBi2a ceva mai mult dect o penala si jumatate laughing
si ai foarte mare dreptate, si m`am dus la ea si i.am zis ce are cu mine si a zis "te rog frumos lasa`ma impace".

multumesc pentru sfaturi:*

| LADYBi2a a răspuns:

Parerea mea e ca tipa aia. e o penala si jumatate. adica nu are atata curaj sa-ti spuna in fata toate chestiile care ti le spunea pe y! m, hi5? ce ii ea, copil virtual? eu iti propun sa ii spui cand va mai intalniti. prin pauze sau stiu eu " daca tot ai sa-mi spui ceva, sa ma jignesti, de ce nu o faci face to face?" pe net toti suntem mai tari in gura! sper ca te-am ajutat big grin. si cred ca ea vorbeste asa pe net. ca vad si ceilalti pe hi5 de exemplu. oricine poate vedea comentariile. numai ca sa iasa in evidenta. cand. de fapt, fata in fata te linge`n cur oh go on