| boylivgume a întrebat:

Buna baieti!
Am un sfat sa va cer! Unul dintre cei mai buni prieteni ai mei este un baiat, si ne cunoastem de vreo 9 ani, si chiar tinem unul la altul si ne protejam reciproc, in sensul faptului ca ne implicam unul in probleme celuilalt.Ideea e ca incepand cu anul trecut a inceput sa se accentueze acest lucru,pana cand am ajuns in punctul in care el a zis ca nu ma mai vede ca pe o prietena,ca pe un copil,a inceput sa aiba sentimente pentru mine, insa eu nu impartaseam aceleasi ganduri, asa ca am mai slabit din legatura si i.am marturisit asta,dar am continuat sa ne vedem,ca prietenii desigur,mergeam in club impreuna,am adormit chiar si pe o banca afara,intr-o seara,ca eram prea obositi si na,imi placea ca el tptusi nu insista prea mult, si ma intelegea, pana cand el m-a luat la un meci pe stadion si ne.am intors tarziu inapoi si m-a intrebat daca poate sa ramana la mine, mie imi era putin frica pentru ca ma gandeam ce s.ar putea intampla, insa dupa ce i.am aruncat cateva injuraturi(inocente), cum facem noi de obicei, l.am lasat sa stea,si atunci s-a intamplat ca el sa ma ia in brate si sa incep sa simt lucruri pentru el,s-a aplecat spre mine sa ma sarute, desi nu prea voiam, insa l.am lasat,si am adormit in bratele lui,si din fericire n.a incercat sa faca nimic pervers, asta fiind prima noapte cand noi am dormit impreuna. Apoi au mai urmat, venisem intr-o seara de la un majorat si i.am cerut sa raman la el,desigur puteam sa plec acasa,insa voiam sa vad daca eu chiar am sentimente pentru el si se pare ca nu era chiar asa, cred ca simteam pentru el mai mult o atractie sexuala sau asa ceva, si m.am culcat pe partea cealalta de pat, desi el a incercat sa ma aduca langa el, insa am refuzat. Apoi am mai fost intr-o seara la el (el sta singur) si de data asta ne.am sarutat de mii de ori,am simtit ca i s-a si ridicat,s-a si udat,insa stia ca eu o am pe virginia si ca eu sunt ceva mai pe stil vechi,si nu a incercat sa-mi faca nimic foarte pervers,ca de pus mana nu s-a abtinut,oricum era vina mea,dar a fost foarte dragut de fiecare data cu mine si nu a incercat niciodata sa ma forteze sa.l iubesc,sa faca sex cu el sau mai stiu eu ce,si acum de fiecare data cand ne intalnim ne tachinam si ma ia in brate si facem tot felul de chestii care sunt mai mult decat prietenesti si am inceput chiar sa am sentimente puternice pentru el,pentru toata bunatate lui si pentru sufletul lui si sa vreau sa-i simt prezenta,desi nu imi place atat de mult aspectul lui fizic,vreau sa zic ca el e mai bagabont asa si s-a culcat cu mai multe fete,dar stie ca eu sunt virgina si ma respecta pentru asta,dar totodata simt ca el ma iubeste,si ca simte legatura speciala dintre noi,chiar daca avem relatii amandoi,nu stiu,e ceva ce depaseste fizicul la noi si stiu ca el stie asta, de aia nici nu s-a rupt legatura dintre noi dupa atatea intamplari.
Eu cred ca toate astea sunt dovezi de iubire sincera, credeti ca ma insel? ati fost in situatii asemanatoare?

Răspuns Câştigător
| Catuneanu_Valentin_1995 a răspuns:

O poveste frumoasa.
Sunt mulți băieții perverși,
Dar el te-a respectat
Sincer, el chiar te adora
Poți sa încerci sa fi cu el
Și vezi ce se poate intampla

6 răspunsuri:
| HTH a răspuns:

Consider ca ai dreptate. Sunt de parere ca iubirea adevarata decurge dintr-o prietenie adevarata. Daca a demonstrat ca tine la tine si nu vrea doar sa te aiba, poti sa-i dai o sansa. Daca, cu timpul, nu va va fi bine, puteti sa va despartiti amiabil. Insa nu cred ca veti putea ramane prieteni. Depinde de voi, de caracterul vostru. Sunt unii ce raman prieteni cu fostele lor, altii nu vor sa le mai vada in veci ( cazul meu). big grin

| boylivgume explică (pentru HTH):

Practic noi am fost impreuna de mai multe ori, doat ca nu o luam la modul asta situatia, insa n
am renuntat niciodata la prietenia noastra, chiar si atunci cand i.am zis ca eu nu.l vad in felul in care el ma vede pe mine

| HTH a răspuns (pentru boylivgume):

Pai luati-o "la modul asta situatia". Fiti impreuna pe bune. Daca simti si vrei asta.

| boylivgume explică (pentru HTH):

Am sa incerc poate

| Mark2012012 a răspuns:

In viata, nu trebuie sa ai asteptari, pentru ca o sa fi dezamagit.(a). Nici tu, si nici partenerul tau nu ar trebui sa puna presiuni, niciunul asupra celuilalt. Lucrurile sunt asa cum sunt. Niciodata nu o sa stii dinainte ce se va intampla in viata ta. Analizeaza lucrurile din jurul tau fara sa devii influetata de acestea. Nu-ti creea idei dinainte, nu-ti creea scenarii in minte pentru ca s-ar putea sa nu fie asa cum te-ai asteptat tu, si o sa-ti para rau. Actioneaza, dar fara sa fii influentat(a) sentimental.

| addddddddddddd a răspuns:

Din cele spuse, cred ca ai parte de iubirea adevarata, dar el poate ca e smecher te i-a cu incetul numai sa faca o partida de sex cu o vir....asa as proceda si eu happy