| katherinne a întrebat:

Am si eu o rugaminte.Ma puteti ajuta va rog in legatura cu niste citate de dragoste din carti? Eu nu prea citesc asa ceva, nu-mi plac. Dau funda si votbig grin.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Pastiluţă a răspuns:

•Acela care nu a iubit niciodată, înseamnă că nu a trăit niciodată. – John Gay
•Afecţiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.
•Când dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului. – William Shakespeare
•Ce e dragostea? Nevoia de a ieşi din tine însuţi. – Charles Baudelaire
•Ce sublimă copilărie este şi amorul! – Al. Dumas fiul
•Cine poate pune frâu îndrăgostiţilor şi să dea legi? – Petrarca
•Cine umblă după iubire, n-o va găsi; cine-o dă, o primeşte înapoi.
•Credinţa câştigă cel mai mult, umilinţa primeşte cel mai mult, dragostea însă lucreaza cel mai mult.
•Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor.

•Cu cât judeci mai mult, cu atât iubesti mai putin. – Honore de Balzac
•Cu cât ne iubim mai mult prietenii, cu atât îi vom flata mai putin. – Moliere
•Dragostea, sub toate formele ei, este drumul unic care duce spre puritatea morală. – P. Lescot
•Iadul este un loc, un timp, o stare a conştiinţei, în care nu este nici un fel de dragoste. – Richard Bach
•Iadul înseamnă să nu mai iubeşti niciodată. – Georges Bernanos
•În dragoste nu este nici împărtire, nici măsura.
•În general vorbind, este mult mai uşor să iubeşti toată omenirea decât pe vecinul de alături.
•Îndrăgostirile sunt ca vărsatul de vânt: formele cele mai grave apar la oamenii mai în vârstă.
•Inima cunoaste raţiuni pe care raţiunea nu le cunoaste.
•Iubim să fim îndrăgostiţi, acesta este adevărul. – W.M. Thackeray
•Dorul este focul care arde speranţele, dorinţele, durerile.iar cenuşa care rămâne reprezintă amintirile. – Octavian Paler
•Dorul e rezumatul perfect a ceea ce contează cu adevărat în viaţa ta. - Mihaela Radulescu
•Dorul este heraldul inefabilului românesc. – Vasile Ghica

Sper să te ajute! :*
Te pup :*

Fundăă?batting eyelashes

1 răspuns:
| DjTactumare a răspuns:

Diferenta dintre dragoste si gripa este aceea ca pentru gripa exista vaccin,cind iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou la persoana iubita, cine umbla dupa iubire nu o v-a gasi, cine o da o va primii inapoi.