| Heart2014 a întrebat:

Buna,TPU! As avea nevoie de cateva sfaturi in ceea ce priveste relatia anterioara pe care am avut-o cu un baiat din alt oras. La inceput relatia a decurs foarte bine,dupa care,pe parcurs,au inceput micile neintelegeri,dupa care acestea s-au transformat in gelozie,neincredere,pur si simplu,nu ne mai intelegeam din niciun punct de vedere. Astfel ca ne-am despartit, un alt factor al despartirii fiind si distanta,astfel ca am cazut de comun acord sa asteptam perioada potrivita pentru a fi din nou impreuna(si aici ne referim la momentul cand el va incerca sa intre la facultate in Bucuresti,de unde sunt si eu). Am continuat sa mentinem legatura, pana intr-un punct cand el mi-a zis ca nu se poate obisnui fara mine si sa mai incercam o data...aceasta a 2 a relatie a fost mai scurta decat prima(cu mult),dupa care am revenit din nou la ideea de a astepta pana se va muta el in Bucuresti. Dupa care,doar eu am incercat sa mai dau de el,sa-l caut,el nemaiparand interesat in a ma cauta. Insa discutiile nu se racisera deloc,in continuare traim cu speranta,amandoi,ca vom fi din nou impreuna si nu simt o raceala din partea lui,insa,ma deranjeaza faptul ca el nu ma cauta si acest lucru ma face sa cred ca doar pe mine ma mai intereseaza. Astfel ca nu l-am mai cautat de aproape o luna, si in ciuda acestui fapt,nici el nu da niciun semn de viata. Eu ma asteptam sa ma caute,dar nu a fost asa. Voi ce ma sfatuiti sa fac? Merita sa incerc sa-l caut si sa mentin legatura cu el,cat de mult pot sau pur si simplu, el nu mai este interesat si nu mai merita? Voi cum vedeti lucrurile?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Problema ta nu are nicio legatura cu matematica, fie ea chiar imposibila. Se pare ca tu nu ai inteles ca o astfel de relatie nu are cum sa mearga. Baiatul insa a inteles.

| RefinedStrings a răspuns:

Eu am avut o relatie care a inceput pe internet si a durat per total 5 ani si 4 luni. Intr-adevar eram mult mai imatur atunci, dar a fost tot relatie. A fost prima fata din viata mea, si am iubit-o. Am ajuns prin a ne muta impreuna, la un moment dat, tot in Buc. Aceleasi lucruri aceleasi etape s-au intamplat si la noi. Daca el va simti ca vreodata va veni aproape de localitatea din care tu esti, atunci cu siguranta te va cauta. Ca si baiat este foarte greu sa stai sa ai o relatie doar pe internet. Nu stiu ce sfaturi sa iti dau. Daca crezi ca o relatie intre voi ar functiona, atunci se merita. Daca nu.