| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Am fost impreuna cu un baiat timp de 7 luni de zile, iar mai inainte am fost prieteni fffff buni. In urma unei discutii foarte aprinse, eu am fost cea care a hotarat ca relatia noastra trebuie sa ia sfarsit. Mi-am dorit foarte mult sa ramanem prieteni apropiati, dar nu a fost cu putinta. Am mai tinut legatura dupa aceea inca putin timp; sentimentele se racisera atat de rau, incat nu mai suporta sa ma stie in preajma lui si imi vorbea in sictir. Dupa toate acestea, intamplator, am aflat ca el incepuse o alta relatie, exact cu 2 saptamani inainte sa ne despartim, de care eu nu aveam nicio idee, deci nu a fost pretextul certei noastre.

De atunci au trecut doi ani de zile. Doi ani in care nu ne-am mai vazut; in care nu am mai stiut absolut nimic unul despre celalalt.

Sunt genul de persoana care pune suflet in absolut tot ceea ce face, si asta m-a costat enorm sad. Mi-a fost ff greu fara el si abia dupa un an am reusit sa imi regasesc, cat de cat, linistea interioara.

Lucrurile erau bune si frumoase; nu ma mai gandeam la nimic din tot ceea ce a fost intre noi. Ma simteam extraordinar! Asta pana ieri seara cand, am vorbit cu el pe mess ( asta fiind prima noastra discutie in ultimii doi ani ). Am inceput, efectiv, sa tremur atunci cand mi-am dat seama ca e el si am avut senzatia ca mi se taie picioarele. Nu mai nimeream nicio tasta, nu mai sesizam nimic.

Am vorbit mult... m-a intrebat cum o mai duc, ce mai fac si mi-a zis ca e ff fericit ca discuta cu mine (nici nu stiu daca sa il cred)

Problema e ca acum nu imi mai gasesc linistea sad. Sunt fff debusolata si nu mai am stare. Nu mai am rabdare sa fac nimic, ma enervez repede, ma gandesc numai la el crying. Ma culc cu el in gand, ma trezec cu el. Mi-e foarte greu si imi vine sa urlu. Simt, pur si simplu, ca nu mai pot crying

M-am chinuit atat de mult sa scap de sentimentele astea dupa ce ne-am desparit, iar acum, in cateva minute, s-a spulberat tot sad

Tin inca foarte mult la el, dar vreau sa imi vad de viata. M-a tulburat ff tare discutia de aseara. Ce sa fac ca sa nu ma mai gandesc la persoana lui? Cum sa procedez si cum sa ma port cu el? sad Heeelp Mee! sad

Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este destul de greu.Tu nu ai incetat in sufletelul tau sa il alungi; ai continuat sa il iubesti.Acum te-a rascolit si debusolat complet.Ai doua sanse:fie reincepe-ti relatia si aveti grija la ce se intimpla intre voi, fie gasesti pe altcineva caruia sa-i explici situatia, care tine cu adevarat la tine si va avea rabdare si va dori sa te ajute sa uiti de fostul.Este greu, dar nu imposibil.Mult noroc si Dumnezeu sa te ajute.

9 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

De ce nu discutati si sa incercati sa va mai dati o sansa?
Poate ca atunci relatia nu a mers pentru ca nu erati maturizati in gandire si acum poate veti reusi sa vedeti altfel lucrurile.

| romancuta02 a răspuns:

Sincer iti spun ca daca eu as fi in locul tau nici 2 bani nu as mai da pe el. Dupa 2 ani si-a adus aminte de tine? Cu oameni de acest gen nu avem ce discuta,este adevarat ca multi gresim fara sa vrem dar asa ceva nu se accepta mai ales daca incepuse o noua relatie in timp ce era cu tine iar acum vorbeste cu tine de parca nimic nu s-ar fi intamplat si are pierdere de memorie, dar asa sunt unii fac pe prostii si le merg bine. PAREREA MEA: comporta-te cu el cum sa comportat si el cu tine, adica sa vb si tu cu el in sictir (roata se intoarce) si pur si simplu sa nu-ti pese de persoana lui! A avut atat timp la dispozitie sa se intereseze de persoana ta! E ffff fericit ca a vb cu tine? Iti zic eu vrajeala curata! Eu nu pot sa inghit persoanele care sunt prefacute si se joaca cu sentimentele si increderea oamenilor.Pentru tine mai sunt miiii de baieti disponibili si crede-ma nu toti sunt la fel ca acest baiat care pur si simplu te-a ranit si acum se face ca nu s-a intamplat nimic. Gaseste-ti un moment si spune GATA! PANA AICI! si incheie acest subiect din viata ta caci fi sigura ca intr-o zi o sa inceapa o poveste tare frumoasa pentru tine.Te pup!

| Ic3Cr3am a răspuns:

Buna...Stiu prin ce treci. o poveste asemanatoare am si eu.
Parerea mea este sa ii zici ce simti pentru el, deoarece poate si'a dat seama de greseala facuta si ca a pierdut pe cineva care il iubea cu adevarat!
Daca in astia 2 ani nu ai uitat de el si nici el de tine inseamna ca e de bine. Spune-i ce ai pe suflet, nu mai tine in tine deoarece o sa iti faci prea mult rau. Asa am facut eu.
Crede-ma ca o sa fie de bine si o sa aveti posibilitatea sa reparati ce ati stricat acum 2 ani! Sunt sigur ca il vei ierta.
Sper ca te'am ajutatsad. Iti doresc sa te impaci cu el. Daca te'a ajutat raspunsul meu da'mi zi mie o funda mica sad Merci!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ti-ai pierdut niciodată sentimentele fata de el. In ăștia 2 ani doar te-ai acomodat fără el. Ce e de făcut? Trebuie sa clarifici situația, vorbind cu el și spunându-i tot ce ai pe suflet.
Bafta

| jhon921 a răspuns:

E greu de gasit un raspuns la intrebarea ta.Insa ar trebui sa iti gasesti anumite ocupatii care nu ti-ar mai lasa timp sa te mai gandesti la cineva anume.Sau poate chiar un alt baiat care sa suplineasca lipsa celuilalt.

| AnotherGirl a răspuns (pentru jhon921):

"Insa ar trebui sa iti gasesti anumite ocupatii care nu ti-ar mai lasa timp sa te mai gandesti la cineva anume."
Crede-ma, chiar am incercat! Am incercat asta dupa ce ne-am despartit, cand aveam o stare asemanatoare, dar parca totusi nu la fel de profunda. Stateam cu prietenele, mergeam si cate 6 ore pe saptamana la cursuri de pictura, ieseam in oras; si tot ce faceam era special ca sa nu ma mai gandesc la el. Si, dupa cum am spus, a durat un an de zile sa ma acomodez si in doar cateva minute s-a spulberat totul. Daca inainte puteam sa fac ceva ca sa nu ma mai gandesc la tot ceea ce fusese, acum nici de asta nu mai sunt in stare (si nu-mi explic de ce). Pictez, ascult muzica, mi-am sunat cea mai buna prietena, ma uit la filme si degeaba! In loc sa funcioneze, starea mea se agraveaza, si in tot ceea ce fac, mintea mea face legatura cu el straight face

| Angheloiu a răspuns:

Pai... e foarte greu sa il uiti insa trebuie sa treci mai departe deoarece nu poti continua asa, pana la urma o sa apara un baiat care chiar va tine la tine si poti sa il pierzi daca tu nu sti sa treci peste asta, ai dreptul sa fi fericita in continuare deci nu refuza un baiat de care totusi o sa prinzi drag happy pentru, k e pacat, ai sa vezi ca dupa ce o sa ai o relatie destul de lunga cu el ai sa uiti de celalalt, gandeste-te ca e iubire imposibila si macar ai la cine sa visezi noaptea big grin!

| Alecssaw a răspuns:

Faza cu relatia de 2 saptamani pe care o avea cu o alta fata, inainte ca voi sa va despartiti nu iti da nimic de gandit?

| Alecssaw a răspuns:

Gandeste-te si la relatia pe care el o incepuse cat timp erati impreuna.