| carmenissabel a întrebat:

As vrea si eu niste sfaturi de la voi, daca se poate. Acum cateva zile am cunoscut un baiat, el este angajat la firma tatalui meu, imi place foarte mult de el, si cred ca si lui de mine, pentru ca am observat ca de cate ori ne intalnim, ma priveste foarte insistent. Pana acum nu am vorbit prea multe cu el, am facut cunostinta si cam atat, chestia e ca nici unul dintre noi nu are curaj sa mai faca un pas, eu nu sunt genul de fata prea timida, de obicei sunt indrazneata dar in situatia asta ceva ma opreste sa merg sa intru in vorba cu el, probabil pentru ca sta mai tot timpul pe langa colegii lui de munca, si nu am avut ocazia sa-l "prind" odata singur. Ce as putea sa fac in situatia asta? Da-ti-mi si mie niste sfaturi va rog! Mentionez ca eu am 19 ani iar el 25. Multumesc :*

5 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai gandeste-te ca pentru el esti fata patronului, si a fi cu tine ii pune slujba la inaintare. gandeste-te ca tatal tau nu ar accepta ca baiatul acesta sa te raneasca findca sti si tu ca tatii cam stiu cum sunt baietii. poate ar trebui sa porti o discutie deschisa cu tatal tau si sa ii spui ce parere ar avea despre o relatie a ta cu un angajat al lui. vorbeste la general nu despre baiatul anume. poate in functie de raspunsul tatalui vezi si tu daca nu ii distrugi viitorul baiatului iar asa poate mai prinde si el curaj si intra in vorba cu tine.

| ronin33dan a răspuns:

Simplu:ai spui ca te duci in club cu fetele deseara unde parca l-ai vazut si pe el, daca vii bem o bere/cafea...nu uita sa-i spui si care club.

| Gabitsza a răspuns:

Din ce oras esti tu?
Spune'mi sa te pot ajuta happy
pup

| carmenissabel explică:

@Gabitsza - sunt din Bucuresti

| carmenissabel explică:

@Lost0in0your0memories - tatal meu nu ar avea nimic impotriva, am mai avut o relatie de 3 ani cu un angajat al tatalui meu, si asta nu i-a pus slujba in pericol sau ceva de genu', deci asta nu ar fi o problema :*