| anonim_4396 a întrebat:

Aseara am fost in club cu o prietena. Ea mergea impreuna cu alti prieteni de-ai ei (pe care nu-i cunosteam) si s-a hotarat sa ma invite pe mine si pe inca o fata. Cand am ajuns am facut cunostinta cu fetele si baietii care mai erau la masa (fata care a fost invitata cu mine ii cunoastea dinainte),dar nu le-am retinut foarte bine numele pentru ca erau multi. In fine,dintre toti baietii de acolo unul singur mi se parea dragut (la fizic),dar nu tineam mortis sa ma bag cu el in seama... Eu cu fata care a fost invitata dansam singure si baiatul ala care mi se parea dragut cu inca un prieten de-al lui stateau pe canapea. La un moment dat vad ca se uita la noi,isi zic ceva,sa ridica si ne intreaba pe mine si pe fata aceea daca vrem sa dansam. Pe mine ma invita baiatul acela dragut... El m-a intrebat cum ma cheama, la ce liceu sunt etc. si eu dupa vreo 3 minute de dans i-am zis ca merg sa stau pe canapea pentru ca ma dor picioarele rau. El s-a asezat langa mine si eu ma jucam pe telefon. De abia acum constientizez ca poate a putut interpreta gresit toata chestia asta,mai ales ca dupa am mers din nou sa dansez singura. Oare i s-a parut ca nu sunt interesata de el? Am procedat gresit? Chestia este ca atunci chiar ma dureau groaznic picioarele de la tocuri si cand am plecat din nou sa dansez mi-a fost rusine sa-l intreb laughing Dupa vedeam eu ca-i zice ceva prietenului lui si ala gen il impingea sa ma invite la dans,dar el parea trist si statea pe canapea.
Cand am plecat din club,stateam toti in fata sa asteptam sa vina un taxi si prietenul baiatului dragut vine la mine si ma intreaba "Mai vii saptamana viitoare in club cu x (x fiind prietena care ma invitat)?". Eu i-am zis da,si el se duce la baiatul dragut si ii zice "Vezi ma' ca vine?".
Ce sa fac? Adica mi se pare dragut, dar nu il plac in adevaratul sens al cuvantului pentru ca nu ne cunoastem. Ce sa fac saptamana viitoare cand mai mergem? Imi e rusine sa ma bag pur si simplu in seama cu el straight face
PS: Eu trec clasa a 10-a, iar el trece a 12-a.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce sa faci? Ce vrei sa faci? Zici ca ii dragut, dar nu destul de interesant pentru tine. In orice caz, nu mai interesant decat telefonul tau, daca telefonului i-ai dat mai multa atentie. Deci, ce vrei sa faci?

| mona a răspuns:

Baiatul te place dar nu e destul de indraznet, poate e mai timid de felul lui, fi tu cea care preia initiativa si accepta-l ca prieten, pe viitor nu se stie...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna posibil el a crezut că vrei să scapi de el si ai băgat chestia asta că te dureau picioarele, cît de înalt era tocul?

| Spektra01 a răspuns:

Fii subtila happy