| VampyYuki a întrebat:

Noah serus tata lume'! Ca de obicei, iar am intrebari. Multe si de toate! Dar sa-ncep cu inceputul... Chiar ieri am terminat clasa a VIII-a happy, si normal am avut festivitate, banchet, afterparty. Ma rog, sincer e cam complicata povestea nu stiu cu ce sa-ncep. Asa in fine. Trec direct la subiect. La after eram toate cele 3 clase de a VIII-a, adica vreau sa zic ca chiar la inceput nu eram decat noi in clubul respectiv. Ma rog si intre timp au mai venit si altii pe acolo. Printre care si un baiat pe care il placeam foarte mult -.-'. Sincer nu m-asteptam sa-l vad acolo, si daca stiam ca va fi si el nu mai mergeam, pentru. ca oricum am facut-o doar dragul colegilor mei. In fine eu impreuna cu niste colege am inceput sa dansam, si la un moment dat ele au zis ca merg sa-si ia ceva de baut. Asa ca am dansat singurica cateva momente laughing. Si numa'-l vad pe E.(tipul de care-mi place), ca vine in spatele meu si danseaza si el(ma rog el nu dansa chiar cu mine... dansa cu fata la fundu' meu -.-'). Ma rog ideea e ca el nu m-a bagat niciodata in seama si probabil ca nici n-o va face. Dar eram la mai putin de 5 cm distanta unul de altul, si trebuie' sa recunosc ca atunci cand l-am vazut faceam tot posibilul sa dansez mai mult pe langa el pentru. ca ma gandeam ca poate-poate o sa ma invite si pe mine la dans. Si nu a facut-o. Si nu puteai sa zici ca nu dansez bine pentru. ca toti mi-au spus ca dansez chiar foarte bine :\. Cu toate astea, el pur si simplu statea in spatele meu si se tot holba la mine ca un prost si schimba vreo 2 vorbe cu prietenu-so si apoi ba radeau ba se uitau la mine, etc. Ceea ce nu inteleg e de ce statea la doar cativa cm distanta de mine daca nu vroia sa ma invite la dans? Luand in considerare si faptul ca mai era o gramada de spatiu acolo si nu era neaparata nevoie sa se puna fix langa mine -_-. L-am observat cu coada ochiului ca se uita la mine si zambea. Sincer nu stiu daca era un zambet de "Moama ce bine danseaza", de "WoW ii chiar penibila" sau de "Misto cine-i tipa?". Cert ii ca se uita la mine, apoi schimba 2-3 vorbe cu prietenu-so si apoi se facea si el ca danseaza si iar zambea si tot asa. Adica eu consider ca nu am dansat chiar asa rau, avand in vedere faptul ca m-au invitat la dans baieti de la care nu m-asteptam. Baieti cu care nu am interactionat aproape deloc in ultimii 8 ani. Dupa un timp au venit si niste 'random strangers' daca le pot spune asa si au vrut sa dansam si sa facem cunostinta. Dar nu asta-i important acum. Si sa revenim:dupa ce a zambit ca un prost vreo 3 minute s-a dus sa stea jos. Eu am mai dansat putin si apoi daca am vazut ca nu vrea sa ma bage in seama m-am dus si eu sa stau jos. Acolo erau vreo 2-3 colegi care dupa doar o ora erau deja beti -_-. Si mai era inca un baiat din 8 B. Genul ala de baiat dupa care toate fetele-s moarte(nu si eu insa). Adica noah e un tip super-dragut nu pot sa zic ca nu si e si de treaba. Dar pur si simplu nu-s genu' de obsedata. In fine eu nu prea aveam pe unde sa trec si el s-a dat la o parte si mi-a facut loc. M-am asezat langa el ca nu aveam altundeva unde sa ma asez. De fapt aveam dar habar n-am de ce m-am pus fix langa el. In fine. Eu atunci mi-am pus capul in pamant pentru. ca noah, iti dai seama cum m-am simtit? Am inceput sa ma joc cu un pai de pe masa si tot rupeam niste hartiute si alte chestii. Cu alte cuvinte mi-am gasit si eu ceva de lucru laughing. Si l-am surprins pe A.(ala care m-a lasat sa trec xD ), ca se uita la mine din cand in cand. Dar cand ma uitam si eu putin la el isi intorcea privirea repede in alta parte. Atunci eu m-am uitat putin primprejur si ce zaresc eu? Pe E. cu o fata. In brate(oarecum), dansand. Atunci m-am tot uitat la ei si la un moment dat am lacrimat putin. Cand m-am sters la ochi A. iar se uita la mine. Apoi l-am vazut pe E. ca merge sa stea jos si mi-am ridicat putin capul sa ma uit mai bine la el. Iar in acel moment A. s-a uitat in aceeasi directie sa vada dupa cine ma uit. Ma tot intrebam de ce-mi acorda un fel de atentie destul de ciudata daca i se poate spune asa din moment ce el ma saluta de multe ori, iar eu nu. Si nu vorbisem niciodata inainte. Apoi iar s-a uitat cu o privire insistenta la mine. Atunci mi-am ridicat si eu capul si m-am uitat in ochii lui si si el a facut la fel worried. Am stat asa pret de cateva secunde si apoi eu ma simteam putin stanjenita asa ca am coborat privirea. Mai ales ca el venise la banchet cu una dintre colegele mele iar ei au fost si impreuna un timp. Cu toate astea la banchet nu si-au acordat prea multa atentie unul altuia si el dansa pe langa mine si celelalte fete de la mine din clasa nu cu colegii lui. Eram un cerc de vreo 5 fete si dansam. Si a venit si el acolo sa danseze cu noi. Eram cam fata in fata si de fiecare data cand privirile noastre se intalneau el isi lua un aer destul de serios si se uita profund la mine. Cu o privire, deci nici nu stiu cum sa va explic. Serios asa. In fine lasand asta la o parte dupa ce eu mi-am coborat privirea el m-a tras putin spre el si m-a intrebat daca am zis cumva ceva. Eu am zis ca nu. Si atunci mi-a zambit si i-am zambit si eu. Si dupa asta nu s-a mai uitat la mine deloc si dupa cateva minute a plecat sa danseze. Eu am plecat apoi acasa cu o colega. Cand am iesit noi a iesit si E. cu prietenu-so. Si atunci prietenul lui ne-a intrebat:"Mno gata fetele? V-ati saturat de 'Why not'?" Zic eu:"Pai nu dar ne cam dor picioarele.", la care el:"Eh pai ca ati dansat mult nu?". Apoi o plecat amandoi. Iar acum eu nu mai stiu ce sa cred! Oare A. ma place de s-o holbat atata la mine? Sau din toata povestea asta voi ce-ati dedus? In sensul ca nu stiu ce era cu zambetul de pe fata lui E.crying Va rog help! Dau o funda gigant si da stiu ca o sa va fie lene sa cititi dar asta e. Va rog!

Răspuns Câştigător
| Hardsky1 a răspuns:

Inseamna ca e genul ala de om care vrea sa se dea important, prea cu nasul pe sus, eu zic ca n-are rost sa le dai atentie tipilor ca el, crede-ma cunosc oameni deastia

5 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Poate s-a uitat asa la tine ca la un revedere de finalul clasei a 8-a laughing. Eu cred ca s-a dat pe langa tine ca sa te incerce, sa vada ce reactii ai sa isi bata joc de tine putin. Poate nu e chiar ce zic eu ca nu il cunosc dar din ce ai zis asta poate fi. Imi pare rau sa te dezamagesc dar baiatul A pare mai interesat de ce nu te intalnesti cu elbig grin.

| sensualus a răspuns:

Uh daca asa descriptiva esti si-n pat cand o sa mai aiba timp sa te **** laughing)

| Hardsky1 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate primul baiat de care-ti placea e posibil sa fi stiut ca tu-l placi si vroia sa-ti atraga atentia doar asa sa se simta el bine, cam asa fac unele persoane iar de celalalt poate i-a placut ceva la tine, a vazut poate ceva ciudat la tine, nu ai de unde sa stii ce gandeste pentru ca fiecare om interpreteaza altfel, sper ca ti-am zis ceva ce poate iti e de folos, n-are rost sa scriu 3 romane ciao

| VampyYuki explică (pentru Hardsky1):

De fapt el habar n-are ca eu il plac... Asta era ideea. De fapt nici macar nu ne cunoastem atat de bine. Am vorbit doar de cateva ori si de fiecare data el tot zicea ca n-are chef de mine.

| Hardsky1 a răspuns (pentru VampyYuki):

Inseamna ca e genul ala de om care vrea sa se dea important, prea cu nasul pe sus, eu zic ca n-are rost sa le dai atentie tipilor ca el, crede-ma cunosc oameni deastia