| 111_9849 a întrebat:

c (boala, afectiune)ar putea modifica volumul abdomenului? ce determina un abdomen umflat si oarecum tare? mersi:8

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Noi putem sa facem mii de supozitii, sa stii.Singurul care iti poate da un raspuns este medicul.Mergi mai intai,la medicul de familie si lasa-l pe el sa-si dea cu parerea,e mult mai calificata decat orice am spune noi aici.
Nu te mai teme si nu o mai lungi,mergi la medic, sa nu se agraveze, hai!

| Zenithf a răspuns:

Apendicita, ocluzie intestinala, peritonita, ulcer, samd.
Dar poate sa fie si doar o constipatie?

| CoquineNoire a răspuns:

O boala ar putea ar fi cancerul ovarian.

| ioana_8925 a răspuns:

Nu neaparat cancer - pot fi afectiuni ale aparatuli genital - poate la ovare ceva chisturi