| anonim_4396 a întrebat:

Colegul meu de banca ma place +ca si eu il plac foarte mult.El nu recunoaste.Intr-o zi a pus la status ce bine e cand iubesti dar ce rau cand nu esti iubit, l-am intrebat pe cine iubeste si nu a vrut sa-mi zica.Noi suntem B.F.F. ne vedem in fiecare zi,vorbim in fiecare zi, nu prea avem secrete, vorbim deschis despre orice.Imi pune mana pe picior si ne distram si radem in fiecare zi+ca mereu cand imi este frig imi da haina lui.Problema este ca acum cateva zile m-am certat cu el fiindca a fost nesimtit, dar acum vb din nou.

De ce nu vrea sa recunoasca el ca ma place? Oare ii e teama ca eu o sa il refuz fiind o fata "cuminte"? Eu nuii pot spune fiindca sunt foarte timida.Cum il pot face sa o spuna el? De ce incepe usor-usor sa se indeparteze de mine? Pentru ca m-am suparat pe el si probabil simte ca m-a ranit si nu mai vrea s-o faca?

5 răspunsuri:
| Lexiiii a răspuns:

Pai stii cum e daca nici unul din voi nu sparge gheata, o sa ramaneti cu cuvintele in aer, fara sa stiti ce simtiti unul pentru altul.
Daca chiar vrei sa ii spui ca il placi si sa iti recunoasca si el, spune-i tu. Fa-ti curaj si spune-i. Dar gandeste-te ca daca o sa fiti impreuna, iti pierzi cel mai bun prieten.

| PlayWithMe a răspuns:

Pana la urma de ce ne este teama? Ne este teama pentru ca putem fi respinsi, dar daca nu incercam sa fim altfel, ne va parea rau.Viata este unica, iar timpul se scurge ff repede, daca nu incerci sa traiesti viata si sa ai curaj sa iti exprimi sentimentele, vei trai o viata monotona toata viata

| lexzor a răspuns:

Daca chiar vreti sa fiti iubiti, asteapta momentul potrivit, cum a fost acela cu status. Tu atunci puteai sa ii spui ca tu il placi pe el si poate si el recunostea. Insa parerea mea ar fi sa nu stati impreuna pentru ca sunteti bff si "bffenia" asta a voastra s-ar putea strica. Crede-ma, sfat incercat de moa laughing)

| neutrino a răspuns:

Ii este teama ca daca-ti spune ca te place, nu stie ce sa faca dupa aceea. Tu stii?

| ViktorBoaBoy a răspuns:

Spune-i prin altcineva. sau mesaje. am avut acceasi problema mi-am facut curaj si i-am spus printrun cooleg. funda?