| Justgreen a întrebat:

Cred ca am intrat intr-o foarte mare belea. Eu trebuia sa dau teza astazi(marti) la istorie ( sunt in clasa a 8-a) si am uitat ca am teza si fiindca eram singur acasa nu m-am dus la scoala. Pe la vreo 3 m-a sunat un coleg si mi-a zis ca ei au dat teza( cand am auzit ca aveam teza astazi mi-a cazut cerul peste cap) si ca profesorul le-a zis ca daca nu am dat teza acum o dau in august sau aduc o scutire ceva de la medic. Parintii au fost la tara si nici nu stiu de treaba asta si nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma urgent va rog.cryingcryingcryingcrying. Scuze ca pun asta aici dar sectiunea asta cred ca este cea mai citita.

Răspuns Câştigător
| mihaMGB a răspuns:

Calm dragule.Pentru inceput mergi maine si cauta-l pe profesorul de istorie, cere-ti iertare ca ai lipsit, inveneaza o scuza, apoi roaga-l frumos sa iti dea ocazia de a o da singur. Daca nu functioneaza decat cu motivarea incearca sa faci rost de o motivare, sau spune-le parintilor ca nu ai vrut sa mergi la scoala/ti-a fost rau/ai adormit/etc in ziua respectiva, si sa iti scrie o motivare de mana.Si uite asa rezolvi problemahappy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era teza unica cumva? thinking
Fa rost de o amarata de scutire si scapi de problema.Stai linistit, nu ramai corigent din cauza unei teze, probabil o s-o dai singur in urmatoarea ora de istorie.
Bafta! laughing

| Justgreen explică:

Am sa fac asa cum m-ati sfatuit. Multumesc de raspunsuri happy

| Justgreen explică:

Multumesc mult am trecut cu bine si peste asta :*:*:*

| Rrionix a răspuns:

Frate ai cam dat de dracu, dar in fine. Daca nu ai un profesor retardat incearca sa te tii de el si sal rogi sa dai teza dupa ore.
sper ca ti-am fost de ajutor

| FragutzaDeCiocolata a răspuns:

Pai mergi la doctorul de familie si ii spui ca ieri te; ai simtit rau si nu ai putu merge la scoala si iti trebuie scutire pentru absente...atunci o sa dai teza in alat zi