| Deliutza241997 a întrebat:

Cu cateva zile in urma am fost intr-un alt loc din orasul meu, unde nu mergeam de obicei. si am facut cunostinta cu un baiat. M`am inteles foarte bine cu el si recunosc ca e destul de simpatichee hee Este cu 3 ani mai mare decat mine. Si a doua zi mi-a bagat ID`ul in lista, si am vorbit, si mi-a zis ca ii place de mine si ca ar vrea sa fim impreuna. Eu i-am zis ca nu il cunosc destul de bine si as vrea sa mai asteptam. Am vorbit de atunci in fiecare zi cu el, si ne intelegem bine. Cand eram gata sa ii dau raspunsul, am iesit cu o veche cunostinta din zona lui, care mi-a spus ca se da la mai multe fete, ca a vrut sa fie si cu ea. Eu cunosc multe fete pe care le stie si el, si nu am auzit ca s`ar fi dat la ele. Dar nu stiu. Ce ar trebui sa ii raspund? Eu as vrea sa-i spun da. Ce parere aveti? Prietenelor mele le spune ca ma place cu adevarat. Si mie mi-a spus asta de mai multe ori.
Va rog, un ajutor!
Multumesc anticipathappy

3 răspunsuri:
| CryssCrySta a răspuns:

Mai intai raspundei da, pentru ca ai zis ca asta iti doresti, apoi afla de la mai multe fete si poate acea fata e geloasa pe voi.

| Gina1 a răspuns:

Pai in mod sigur te place, poate acea fata este geloasa ca te place pe tine si nu pe eawinking, eu zic sa accepti pana la urma nu ai ce pierde happy

| ByaNot4youu a răspuns:

Buna!
Sfatul meu este :
-Daca tu chiar il placi, si te-ai hotarat sa-i da-i raspunsul final, adica da.
Spune-i baiatului.
Numai pleca urechea la toti. Acel amic al prietenului tau poate era gelos.
-Vorbeste cu prietenul tau, afla ce ganduri are si ce face. Petreceti mai mult timp impreuna. Si dupa, cu siguranta iti vei da seama daca amicul lui spune sau nu adevarul
Bafta.
Si funda?:*