| shthappens a întrebat:

Cum as putea sa-mi dau seama daca imi place persoana respectiva sau doar imi place ca imi da atentie?

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Derivat din această întrebare, reiese faptul că îți place doar pentru că îți oferă atenție.
Dacă ajungi să te întrebi dacă îti place sau nu de cineva, în acel caz nu îti place. Pentru că, in cazul în care iti plăcea de acel cineva, nu te mai întrebai, erai sigur de asta.
Atunci când ne place de cineva, persoane respectivă devine importantă pentru noi, se află mai mereu în gândurile noastre.
Nu iti este indiferent.
Te gândesti la el/ea, la ce face in acel moment, dacă si el/ea se mai gandeste la tine. Este o chestiune de simțuri și nu una de gândire.

| tzionut a răspuns:

Daca vrei sa ii oferi totul fara sa ceri nimic la schimb inseamna ca o iubesti.

| xRaffy a răspuns:

Poate îți place ca îți dă atenție.

| sacaiasu a răspuns:

Vezi daca ti se scoala pls funda