| anonim_4396 a întrebat:

cum pot sa-i spun unei prietene ca nu vreau sa fiu cu ea si nu imi doresc nicio relatie sexuala cu ea dar sa nu se supere pe mine si sa ramanem doar prieteni? vreau sa o spun intr-un mod cat mai frumos sa nu se supere

Răspuns Câştigător
| xVictor a răspuns:

Doamne oameni buni. voi il indemnati pe acest om sa o raneasca grav. fi atent. o iei in brate. ii dai un pupic pe frunte si ii spui. (numele ei) nu sunt facut pentru tine. u meriti ceva mai bun. eu nu vreau sa intru in vreo relatie de acum..esti frumoasa da. evident dar vreau doar sa ramanem prieteni. crede-ma imi face mult mai multa placere lucrul acesta decat sa stiu ca te pot avea langa mine... si sa stiu ca intr-o buna zi te pot dezamagi cu ceva. asa ca te rog hai sa ramanem doar prieteni. multumesc

6 răspunsuri:
| casian_6565 a răspuns:

Ii spui ca tu iubesti pe altcineva sau esti cu cineva

| SorinTudor a răspuns:

Spune-i simplu ca iti place de ea ca de o prietena nimic mai mult, va fi dezamagita dar intr-un final va intelege cum stau treburile.

| CoquineNoire a răspuns:

Ita...te-ai ajuns acum?
te plangeai ca nu ai noroc la fete si acum le bagi in friendzone?
ntz ntz ntz.

| andrei1237 a răspuns:

Incearca sa faci fapte care dovedesc faptul ca nu o iubesti sau pur si simplu spune-i.

| mgtow a răspuns:

Poti sa arati dezinteresat de ea evitand sa o vezi si sa comunici cu ea cand esti intrebat asa va intelege

| neutrino a răspuns:

Explica-i ca esti onorat sa o ai drept prietena, prietenia ei nu doresti sa o pierzi, dar nu puteti fi si iubiti, pentru simplu motiv ca nu esti indragostit de ea.