| Baiatultrist1 a întrebat:

as vrea sa ii spun unei prietene ca imi doresc o relație cu ea, care ar fi cel mai frumos și romantic mod de ai spune?

6 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Relatia nu se declara, relatia se creaza in timp. Se incepe de la o simpla prietenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O metodă foarte bună cred că ar fi următoarea: să îţi programezi o întâlnire cu ea în oraş, la un restaurant, şă vi cu un buchet de flori (de preferabil trandafiri roşii), să începeţi să conversaţi iar pe la jumatea discuţiei, să-i zici că vrei o relaţie serioasă cu ea. happy

| Michaeel a răspuns:

Ai putea sa ii spui ca o placi și dacă ea răspunde ca îți împărtășește sentimentele, fiți împreună. Dacă vrei sa pari romantic trebuie sa ii scrii ditamai paragraful în care detaliezi sentimentele și toate alea.

| Anonima163333 a răspuns:

Spune-i direct, dar de preferat cand sunteti doar voi doi.

| AnastasiaSt a răspuns:

Nu trebuie sa i spui direct că vrei o relatie cu ea, să nu te creadă prea disperat după ea.
Ii poti arata asta prin unele fapte. Încearcă sa vorbesti cat mai mult cu ea pe diverse subiecte, invit o in oras la plimbări, un suc, etc. Apropie te de ea usor. Apoi, daca iesiti mai des, incearca sa te apropii si fizic de ea, începe să o îmbrățișezi in prima fază. Dacă acceptă să ieșiți, să petreceți timp impreuna, să vorbiți prin mesaje sau la telefon, inseamna ca simțiți la fel si sentimentele sunt reciproce.

| AnastasiaSt a răspuns:

Încă ceva.
Daca remarci intr-un final ca sentimentele nu sunt reciproce, nu insista. Niciodată sa nu insisti!
Fii demn, puternic și mergi mai departe! Fete pe pământul ăsta mai sunt!
O fata care merita sentimente tale, nu te va respinge!
Poate pana găsești acea fata speciala care te merita, exista posibilitatea sa te întâlnești si cu fete care nu te merita! De treaba asta iti vei da tu singur seama!
In viata asta, nu toti oamenii au norocul sa gaseasca din prima omul potrivit.
Dar... Poate va fi bine cu această fata de care ti place! Asta iti doresc!
Insa... Daca nu va fi, nu uita, nu insista la ea si mergi inainte, ca fete mai sunt!