| kopotoru a întrebat:

Buna TPU! Daca pot tine penisul si decalotat si nedecalotat cum e mai bine? Cica am auzit ca decalotat e mai sanatos plus de asta nu este atat de sensibil si creste potenta si rezistenta in timpul sexului in timp ce un penis tinut nedecalotat duce la ejaculare precoce...E adevarat?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Să ai tu unde sa iti faci treaba cu el si nu te vei mai gandi la problema asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit ca nu-ti creste potenta de la penis decalotat si nici nu duce la ejacularea precoce.
Ejacularea precoce apare de la prea multa masturbare, asta este deja stiu de toata lumea.
Un penis tinut decalotat tot timpul este iritat tot timpul si foarte sensibil.
In ce priveste potenta unui barbat, este legata de hrana ta zilnica, care infuenteaza hormonii masculini, de varsta, de mostenire genetica si de stimulii vizuali.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa-l asa cum se simte el confortabil, daca pe tine nu te deranjeaza nici una din situatiile ptezentate de tine.

| lpavel a răspuns:

Nu conteaza cum il tii, nu se intampla nici una nici alta! E ca si cum ai zice: daca nu-ti bagi mana in buzunar nu ti se va mai ingheta niciodata si vei avea o mana mai puternica... laughing

si acum un raspuns pentru Jasmina: - odata mi-ai spus sa nu raspund femeilor daca nu ma pricep la problemele lor... acum e si cazul tau:Ejacularea precoce apare de la prea multa masturbare, asta este deja stiu de toata lumea. Serios? laughing am ras de era sa fac pe mine laughing si nici cu iritarea nu ai dreptate! restul e ok!

| Goete a răspuns:

Si crezi ca e bine sa ii scada sensibilitatea?
E echivalentul cu a simti mai putina placere, poti sa il circunferezi (scuze daca nu spun corect) si obtii acelasi lucru, dar eu cred (si am citit despre asta) ca dupa un timp tocmai datorita lipsei de sensibilitate nu se va mai prea scula.
In timpul sexului (eu am exersat cu masturbarea) trebuie sa inveti sa iti controlezi ejacularea

| ywar a răspuns:

O sa-ti spun care-i treaba in cazul meu: penisul meu sta decalotat in 90 % din timp si e ok, nu simt nicio problema in privinta sexului. E adevarat ca nu mai este atat de sensibil, dar asta este un avantaj intrucat nu termin foarte repede si asta place partenerei mele. Sta decalotat pentru ca din copilarie cand ma spalam trageam de pielea aceea si ma spalam, pentru ca viata sexuala si pentru ca am o anumita varsta.
Un penis decalotat tot timpul nu este iritat, nu este sensibil asa cum gresit spune @jassmina. Pot garanta asta. Faptul ca il tin decalotat tot timpul poate fi si mai atragator pentru femeie, de ce nu?
Poti sa faci asta si cum spuneam nu vei mai termina asa repede si vei putea sa fi si foarte atent cu igiena acolo. Nu trebuie sa fii circumcis obligatoriu.

| potenta a răspuns:

Este vorba despre circumcizie. Asa se numeste procedura.
Poti citi mai multe despre ce este circumcizia si care sunt beneficiile versus riscuri pe https://potenta.ro/......i-riscuri/