| DaniiiDniix3 a întrebat:

de aproape o luna am mancarimi in zona vulvei si a vaginului. La inceputul actului sexual am niste arsuri care pe parcurs dispar. Oare ce as putea avea? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Poate fi vorba de o infectie sau o ciuperca...mergi la ginecolog pentru un control si iti va da tratament sa dispara, si trebuie sa mergi cat mai repede posibil, astazi, pana nu se agraveaza.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Candidoza vaginală, mergi la medicul tau ginecolog sa i ti dea tratament, atit tie cit si prietenului tau, ca degeaba i ei doar tu tratament, ca daca el este infectat, de cate ori faci sex, te vei reinfecta din nou.

| Violleta2022 a răspuns:

O boala cu transmitere sexuala!

| mihai69 a răspuns:

Mergi la ginecolog ÎMPREUNĂ cu partenerul (sau pe el trimite-l la urolog, care se ocupă în mod normal de bărbați) pentru analize și tratament.
Iar dacă el (sau tu) ați avut (sau aveți) și alți perteneri/e de sex, trimiteți-i și pe aceștia la medic.
Și pe viitor, folosește prezervativul de fiecare dată! te va scăpa de multe neplăceri.

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca in urma unui act sexual neprotejat ai luat vreo boala sexuala si din aceasta cauza ai aceste mancarimi. Consltati un medic ginecolog si el un medic urolog.

| annonim677 a răspuns:

Banuiesc ca il ai pe satana in tine, te asept la biserica sa te exorcizam. Sanatate!