| elenaaa15 a întrebat:

TPU, am o problema. am dureri la inceputul si la finalul actului sexual. Am fost la ginecolog si mi-a prescris un tratament pe care l-am urmat, insa nu a dat roade decat o perioaa scurta de timp. Mentionez ca pe langa aceasta reteta mi s-au prescris si anticonceptionale, cu care nu am avut probleme pana acum. Contactul sexual se face de maxim 3 ori pe saptamana. Nu folosim prezevative, lubrifiant etc. Am parte de preludiu adecvat. La inceputul actului simt de parca as avea un gol in interior, dandu-mi senzatia ca intra in stomac. Pe parcurs daca partida dureaza mai mult de 40 de minute simt o usturime si ma usuc. La finalul contactului zona exterioara vaginului ustura foarte tare. Am sa ma duc iar la ginecolog peste 2 saptamani insa nu stiu cat de tare ma va ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te reguleaza prea mult si organul tau se usuca de aia ustura/doare, poti folosi ulei de floarea soarelui daca nu ai bani de ulei de motor pentru pistonul lui

| SkyPilot a răspuns:

Iti timit un link unde poti sa citesti cate ceva. Cred ca ti-e clar ca noi nu te putem ajuta mai mult decat un ginecolog care ti-a pus intrebari suplimentare si probabil te-a si consultat.
http://www.patient.co.uk/health/dyspareunia-pain-having-sex
Prezervativul si un lubrifiant solubil in apa (fara arome) ar fi de folos macar pentru reducerea frecarii.