| Decebal a întrebat:

De ce unele femei se indragostesc si iubesc parca sincer insa la un moment dat trec peste si nici macar nu le mai pasa?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gasesc pe altcineva sau apare rutina

| RAY a răspuns:

Pai e din cauza monogamiei inventate de catre barbati pentru a sclavi femeile sexual, asa ca sta cu x ca sa nu fie facuta curva

| Violleta2022 a răspuns:

La un moment dat relatia se plafoneaza si se plictisesc, de aceea nu le mai pasa.
Situatia asta este general valabila si pentru un baiat.

| Plato a răspuns:

Iubirea nu trece, iar daca trece nu a fost niciodata iubire.
Faptul ca saliveaza dupa masini, bani sau freze nu inseamna ca iubesc, inseamna ca sunt doar proaste. Bineinteles, nu toate femeile se injosesc intr-atat, unele au demnitate.

| Emma30555 a răspuns:

Trec peste cand relatia nu functioneaza, sunt certuri si neintelegeri sau nu a fost dragoste adevarata si intervine monotonia, dar asta se intampla tuturor nu doar unor femei

| Endoryus a răspuns:

Ti-a placut vreodata o carte/melodie/un fel de mancare foarte mult dar dupa un timp te plictisesti si vrei altceva? Aceeasi chestie.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

A placea e una, a iubi alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce se ascunde in spatele intrebarii?
Pentru ca se schimba el.

| Nyarlathotep a răspuns:

Nici o femeie nu iubeste sincer. Cum spunea cineva: barbatii iubesc idealistic, femeile iubesc oportunistic. Cum de femeile trec peste si nu le mai pasa? Foarte simplu. Pentru ca femeile nu investesc in relatie. Barbatul e ala care face primul pas, ca o invita in toate partile, care plateste consumatia, care isi face griji sa nu se destrame relatia. Baiatul e ala care investeste tot. De asta la final pentru baiat doare iar pentru ea deloc sau prea putin. Suferi dupa ce ai investit.

| RAY a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Hai serios si barbati cum iubesc? e plin netul de obsedati sexuali car vad doar sex in femei, baiatul investeste totul pentru sex, lasa vrajeala asta misogina

| OrdanKarris a răspuns (pentru RAY):

Uite de asta nu gasesti tu prietena. Mai omule, tu cand zici "obsedati sexuali" vorbesti parca ai fi o femeie. Vorbesti de parca sexul ii face vreun rau, parca o otravesti sau ceva. Ambele sexe au nevoie si se bucura de sex. Daca o femeie vorbeste cu expresii gen "obsedati sexuali" spune asta pentru ca nu-i place sexul sau pentru ca e atat de frustrata ca nu a fost vazuta ca obiect sexual incat a cazut in extrema cealalta si acum acuza tot si toti care au si cel mai mic contact sexual ca fiind otrava. Probelame mai grava cand un barbat, adica tu, pui botul si repeti aceleasi prostii, repeti si oglindesti niste vorbe spuse de o femeie. Tu inca traiesti in lumea aia in care crezi ca daca esti suficient de pliabil cu narativa femina, vei fi acceptat. Inca traiesti cu impresia ca daca faci parte din echipa feminina vei fi apre3ciat ca un barbat, cand de fapt vei fi tratat tot ca o femeie. Suferi de complexul salvatorului.
Faptul ca eu ca barbat a, 6 gloante pe teava si vreau sa trag de 6 ori in 6 femei sau de 6 ori in aceeasi femeie nu inseamna ca sunt obsedat. O femeie vrea "impuscata" de 6 ori. O femeie va sustine ca arma e periculoasa si ca n-ar trebui folosita dar in sinea ei vrea impuscata, nu o data, nu de doua ori, ci de toate datile si din toate partile.

Da, un barbat alearga dupa sex, asta e chemarea lui biologica, dar cand un barbat alege sa investeasca intr-o femeie o face cu toata inima. Ironie? Poate. La polul opus, o femeie alearga dupa singura cea ma buna relatie cu cel mai valoros om care il poate atrage, si totusi alege sa greseasca de fiecare data, de fiecare data cand biologia ei feminina se "simte" intr-un fel. Ironie? Poate. Si chiar nu credeam ca pofta de sex = ura de femei (misoginism) Fix asta se intelege din ce ai zis. Sunt nevoit sa te intreb: tu ai gandit cand ai scris ce ai scris?

| RAY a răspuns (pentru OrdanKarris):

Obsedati sexuali, misogini, barbati care vad in femei doar obiecte sexuale, nu-mi spune ca nu e adevarat, ca asa e, majoritatea barbatilor sunt niste porci nenorociți, misogini care vor doar sex si atat

| OrdanKarris a răspuns (pentru RAY):

M-ai descris perfect! Ce vrei sa zici de fapt?

| RAY a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ca trebuie o schimbare in Romania, trebuie schimbata mentalitatea romancelor

| OrdanKarris a răspuns (pentru RAY):

Nu ai cum sa schimbi ceva ce a fost dintotdeauna asa. Si mai mult de atat, nu ai cum sa schimbi nimic. Ele nu vor intelege ce vrei tu sa faci. Femeia nu-i facuta sa inteleaga. Femeia e facuta sa fie folosita. Cum intelegi tu acel "folosita" te priveste.

| RAY a răspuns (pentru OrdanKarris):

Totul are un inceput