| ColourDreams a întrebat:

de ceva timp am inceput o relatie si totul pare sa mearga bine, am inceput sa imi gasesc ceva de facut tot timpul, astfel incat sa pot uita trecutul, alaturi de fostul, sau macar, sa trec peste cu sufletul impacat insa nu prea imi iese si intru intr-o stare de nervi continua, gandurile ma macina si cele mai dureroase sunt amintirile imprimate in minte. ce as putea sa fac? as vrea din tot timpul sa ma impac cu el, dar nu stiu ce sa fac atata timp cat el nu ma mai cauta si are o prietena. voi ce credeti? fundita :*

Răspuns Câştigător
| steffane a răspuns:

E normal sa te maicine deoarece el a avut ceva special pentru tine, cu el ai inceput sa faci niste lucruri formidabile si chiar daca nu v-ati inteles in fiecare zi foarte bine, tu ai simtit ca el te iubeste! Acum gandeste pozitiv si fi bucuroasa pentru el, gandeste-te ca tu esti fata, iti poti gasi foarte usor un baiat, si nu te gandi ca nu o sa iti gasesti un altul la fel de bun ca si el, vei gasi unul si MAI bun ca el, cu care o sa te intelegi de o mie de ori mai bine, lasa timpul sa treaca si ai sa vezi ca totul se va intoarce in favoarea ta. Deci sa nu te simti niciodata singura ai persoane mult mai importante langa tine, doar ca poate nu iti dai seama de asta. Succes! happy

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Iti doresti din tot sufletul sa se termine aceasta suferinta si asta se ve din ceea ce insiri mai sus!
Nu ai ce face sincer, toti am trecut prin asa ceva! nu ai ce face decat ceea ce faci tu si sa ai rabdare sa treaca timpul si sa treci peste! doar timpul poate vindeca ranile lasate din trecut!
Ai grija de tine!

| Aceeasieu a răspuns:

Si eu sunt tot asa ..Nici pe mine nu ma mai cauta, eu nu am o relatie si nici nu o sa am pentru ca nu pot. Parerea mea pana nu-l uiti mai bine pune punct.

| e1xtz a răspuns:

Hmm,nu prea e ok daca esti cu cineva si nu simti ce ar trebui.Este posibil ca acel baiat sa investeasca sentimente in tine, si ajungi sa faci ce ti s-a facut.Iar de treaba cu uitatul pe cel care il iubesti, nici cea mai vaga idee cand o sa iti treaca. poate o luna, 3, un an...

| Rucsiii95 a răspuns:

Esti cu un nou baiat, si te gandesti la fostul?! Nu-ti "bate joc" ca se intoarce roata happy incearca sa-l uiti. odata ce el are o noua prietena, inseamna ca nu mai are sentiment pentru tine!

| jointandsmyle a răspuns:

Daca inca te gandesti la fostul inseamna ca actualul nu iti ofera ceea ce tu ai nevoie..uite..suna.l maine si roaga.l sa vina sa discutati. explica.i ce se intampla si pune punct relatiei..pentru ca timpul trece repede si el o sa investeasca multe sentimente..si nu cred ca iti doresti sa.i faci rau..asteapta pana o sa.ti intalnesti alesul si atunci cu siguranta o sa.l uiti pe fostul. good luck:!tongue